Kas ir sapnis ?

Kad cilvēks guļ, viņa smadzenes darbojas daudz aktīvāk nekā esot nomodā, un tās dara dažādas lietas.
Lielāko tiesas daļu smadzenes atrodas “miera” režīmā un atpūšas kopā ar savu organismu, un izstrādājot tikai nelielu daudzumu elektriskos signālus.
Bet apmēram ik katras 2 stundas cilvēka organisms pāriet citā ātrā sapņa fāzē. Šajā laikā mēs redzam sapņus, bet elektrosignālu aktivitāte kuru izpilda smadzenes ir tāda pati kā tad, ja mēs atrastos nomodā.
Smadzenes ir aktīvas, acis tajā laikā ātri kustās, bet ķermeņa muskuļi paliek atslābinātā stāvoklī. Daudzu iekšējo orgānu darbība palēlinās.
Ķermeņa nekustība sapņu laikā nav tikai vajadzīga lai ķermenis spētu atpūsties, bet gan strādā kā aizsardzības mehānisms, lai cilvēks sapņojot nevarētu veikt kādas bīstamas darbības kustoties reaģējot uz sapnī redzēto.

Kapēc mēs redzam sapņus?

Cilvēks 8 gulēšanas stundu laikā redz sapņus aptuveni 4-5 reizes. Katrs sapnis turpinās no 5- 30 minūtēm. Takā cilvēki katru nakti redz sapņus no pusotras līdz 2 ar pus stundām. Zinātniekiem ir skaidrs, ka cilvēki kuru miegs tiek pārtraukts paliek lempīgi, satraukti un lēnām saprot notiekošo.
Sapņi ir vajadzīgi, lai saglabātu smadzenes mundras, lai tās varētu pilnvērtīgi izpildīt savas funkcijas, tādas kā atmiņas un koncentrēšanās funkcionalitātes.

Apzināto sapņu praktizēšanai ir jāpieiet ļoti pamatīgi un nopietni. Lai sasniegtu apzināto sapņošanu ir divas izplatītākās pieejas.

Pirmā pieeja apzināto sapņu sasniegšanai.

Izmantojiet sapņu dienasgrāmatas pierakstus kā pamatus praktizēšanai. Dienasgrāmatu nolieciet kaut kur blkaus savai gultai vai zem spilvena, un vienmēr tad kad atcerieties savus sapņus, pierakstam no rītiem.
Šo darot Jūs fokusējiet apziņu uz sapņiem un variet radīt interesantas sapņu tēmas un detaļas kuras Jums liks saprast, ka Jūs šobrīd sapņojiet.
Izmēģiniet realitātes testu, tas nostrādās sapņa laikā un liek saprast to ka tas ir sapnis nevis realitāte.
Teorija ir tāda- ja Jūs regulāri pārabudīsiet sevi dienas laikā (vai Jūs sapņojiet), tad naktī tiešām sapņojot Jūs veiksiet tādas pašas darbības sapņa laikā, un tas ieslēdz apzināšanos.
Paši populārākie veidi pārbaudot apzināšanos ir pacensties palidot, izbāzst pirkstu cauri saujai un pārbaudīt elektronisko slēdžu darbību.(Sapņos viņi nedarbojas kā vajadzētu).
Apzināto sapņu laikā Jūsu uztvere vēl vairāk atšķiras nekā esot nomodā. Pirmkārt Jūs apzinaties, ka tas ir sapnis.
Pateicoties tam, pasaule Jums apkārt vēl vairāk mainās nekā sapņojot neapzināti. Apzināto sapņu laikā var notikt “neiespējamas” lietas, un nereālie sapņa apstākļi nevis izzūd, bet paliek daudz spilgtāki un skaidrāk saredzamāki.

Kad Jūs pamostieties no rīta, tad tā vietā lai pagrieztos uz otriem sāniem un atkal aizmigtu, sakiet sev domās “Kad es atgriezīšos sapnī, tad apzināšos, ka sapņoju”. Pacentieties atcerēties sapni kuru Jūs tikko redzējāt un iedomājieties sevi apzinoties ka Jus guļiet kad Jūs atkārtoti sāksiet sapņot. Jūs pat variet uzstādīt modinātāju kādu stundu agrāk nekā ir plānots celties un būt nomodā uz īsu brīdi lai pielietotu šo tehniku.

Zemāk būs aprakstītas 3 tiešās tehnikas, lai panāktu apzināto sapņošanu. Vajadzētu piemetināt, ka tiešās tehnikas būtu vairāk piemērotas jau tiem kuri ir pieredzējuši apzināto sapņošanu.
SVARĪGI!!! Ja Jūs esiet jauniņais un vēl nekad neēsiet piedzīvojuši apzināto sapņošanu, tad nevajadzētu sākt ar tiešajām tehnikām.

 

Otrā pieeja apzināto sapņu sasniegšanai.

Cita tehnika- tā ir tiešā tehnika lai apzinātos sapni no nomodas stāvokļa. Labvēlīgākais laiks, lai to izmēģinātu ir agrs rīts, vai arī dienas pirmajā pusē pēc ēdienreizes.
Iekārtojieties ērti krēslā vai arī gultā. Aizveriet acis un atslābinieties. Viegli fokusējieties uz plankumiem kuri rādās gar acīm.
Atļaujiet sev gandrīz vai pilnīgi iemigt. Noturiet savu prātu atslābinātu, bet tajā pašā laikā fokusējieties uz plankumiem kuri rādās acu priekšā. Šī ir sarežģīta metode, bet ja Jūs pareizi izvēlēsieties līdzsvara punktu šajā stāvoklī, tad bildes gar acīm kļūs daudz spožākas un skaidrākas, lidz Jūs varēsiet iekāpt savā apzinātajā sapnī.

Pārtrauktu sapņu metode.

Pēc mana skatījuma šī ir viena no efektīgākajām metodēm lai apzinātos sapni. Vis ir ļoti vienkārši.
Vakarā dodamies pie miera, un kā parasti uzregulējam modinātāju kādas 2-3 stundas pirms celšanās laika. Pieceļamies, nedaudz paliekam nomodā, un atkal aizmiegam ar domu, ka izdosies apzināties sapni.
Miega laiks līdz pārtraukšanai katram vispār ir individuāli, bet optimālais ir 6 stundas. Starp pamošanās plaisas laikā, kā arī tas katram ir individuāli, ir svarīgi “pamodināt” apziņu, lai tā spētu skaidri domāt, bet ķermenim vajag būt gatavam ar vieglumu turpināt sapņot.
Kādam būs pietiekami piecelties, un uzreiz likties gulēt. Citiem izdzert karstu tēju, un tikai pēc 40 minūtēm turpināt miegu.