Par karmu

Par karmu

Mūsdienās karma ir ieguvusi ļoti lielu popularitāti. To nasouc par iemeslu daudzām mūsu neveiksmēm, pieskaita jebkuru neveiksmju sēriju: saslimu – vainīga karma, sadusmojos, saslimu – vainīga karma. Karma mūsdienās ir kļuvusi par izdevīgu biznesu; pieredzējuši ekstrasensi par labu atalgojumu «noņems» no Jums karmu – kā arī attīrīs Jūs no visām nepatikšanām, un slimībām. Par karmas tēmu pat lasa lekcijas, aizvada seminārus un apmācības.

Tagad pamēģināsim noskaidrot, kas tad īsti ir karma?, un kādu lomu tā spēlē mūsu dzīvēs. Tulkojumā no sanskrita vārds «kar» – nozīmē darbību, bet pats vārds karma tiek uzskatīts, kā liktenis, rezultāts, iznākums. Tādā rezultātā karma ir cilvēka darbības rezultāts. Darbība var būt, kā apzināta, vai arī neapzināta, taču tas neatbrīvo cilvēku no atbildības. Karma ir cietsirdīga un bez žēlastības.

Indijā darbības iedalās «baltajās» vai «melnajās».
«Baltās» darbībastiek veiktas saskaņā ar Dharmas noteikumiem (absolūtās pasules kosmiskās  kārtības likums).
Tā balstās uz principiem, kura ir aprakstīt divos pirmajos jogas līmeņos – Jame (aizliegums), un Nijame (noteikums), un skaitās kā darbība, kura ir veikta bez jebkādas intereses savā labā.
«Melnā» ir rezultāts egoisma darbībai. Kā rezultātā tādu vai citādu darībā parādās pozitīva, vai arī negatīva karma. Karmas cēlonis ir mūsu iekšējie nodomi, domas un vēlmes. Darbības vien ir tikai sekas.

Doma – tas ir galvenais karmas cēlonis, tādēļ, kvalitatīva domāšana var mūs atbrīvot no karmas izraisītām sekām.

Negatīvo darbības sekas var palēnām iznīcināt «baltās» palīdzību – Jami un Nijami. Šī darbība tiek veikta ar asanami (fiziskajiem vingrinājumiem), un pranajamu (elpošanas) vingrinājumiem, to sauc par Hatha jogu.

Cilvēkam ejot pa šādu karmas taku, tā izpildās divos principos: visas cilvēka rīcības tiek veltītas dievam, un nav ieinteresēts darbīu iznākumos.  Jogi uzskata, ka tādā ceļā attīrās un uzlabojas cilvēka apziņas spēks.

1. Nepārkāpjiet pasaules harmoniju.
2.Pirms kādām savām darbībām padomājiet, vai Jūsar tām nekaitēsiet apkārtēja videi, visam dzīvajam tagadnē, un nākotnē.

Cilvēki paši sev veido karmiskas cēloņsakarības. Karma paliek par spēcīgu dzīves darbību ierobežotāju. No otras puses karma nedod iespēju pilnībā degradēties, izveidojot situācijas , neļaujot pārkāt attīstīšanās un evolūcijas likumus.

Var secināt to, ka karmiskie ierobežojumi ir daļa no Visuma mehānisma. Un, ja cilvēks netiek ar savām kosmosa problēmām galā šajā dzīvē, tad tās pārliekas kā dubultnieces uz nākamo gadu – pārmet uz jauno reinkarnāciju…Pievienot komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *