Astral.lv, apzinātie sapņi, meditācija, ekstrasensorika, ezotērika.

Komentāri 0   Raksta skatījumi 2277  
5 0

Mini dators acī jau vairs nav fantastika.Ir izstrādāta elastīga gumijas kontaktlēca ar iestrādātu LED. Šis panākums var novest pie mini displeja iestrādāšanas, kurš aptvers redzeni.

Pagaidām kompānija Google gatavojas nēsājoša mini- kompjūtera izlaišanai Glass, briļļu veidā.

Dienvidkorejieši ir gājuši tālāk, un gatavojas iestrādāt mini datoru tieši kontaktlēcā.Lēcas ar elektroniskiem elementiem jau ir izveidotas. Kā piemērs, eksistē izstrādājumi patstāvīgai ecu spiediena mērīšanai, pacientiem kuriem ir glaukoma. Tomēr, šādās lēcās tiek izmantoti materiāli, kuri nav īpaši caurredzami un elastīgi.

Jaunas virsotnes šajā jomā vēlas iekarot Nacionālās zinātņu- tehnoloģijas institūta Ulsan (UNIST) speciālisti, kuri eksperimentē kopā ar SAMSUNG, un virkni citām kompānijām. Tiek izmantots speciāls nanotehnoloģiju materiāls, kurš padara lēcu lokanu, un caurredzamāku.Visa lieta ir tajā, ka šāda veida elementi kurus lieto elektronikā, parasti tiek izgatavoti no oksīda, alvas, un indija. Bet šie materiāli ir pārāk trausli, un tapēc nav piemēroti mīkstām kontaklēcām. Bet ja mēs izskatām bioloģiskos elementus, tad kontaklēcām būs zema vadītspēja. Risinājumam sāka izmantot struktūru, kurā sudraba nano vadi ir izvietoti starp grafīta slāņiem. tādai struktūrai ir nepieciešāmā elastība, zema pretestība, un ļoti augsta gaismas caurlaidība (94%).

Izmeklētāji savienoja parasto kontaklēcu ar jaunizveidoto materiālu, un integrēja tajā LED. Kaut arī šo izstrādājumu nevar nosaukt par displeju (tai ir tikai viens pikselis), bet no šā punkta jau var saskatīt taisnu ceļu mini ekrānu izveidei., kuri aptvers redzeni.
Izstrādātā kontaktlēca tika izmēģināta uz trušiem, kuru acu izmērs ir salīdzināms ar cilvēka acu izmēru. Pēc 5 stundu nēsāšanas, netika ievēroti acu iekaisumi, vai kādi citi blakus efekti.Pētnieki saka, ka gala rezultāts ir apveltīt viņu izgurdoto kontaktlēcu ar tādām pašām iespējām, kuras piemīt Google Glass. Lia gan ir zināms, ka līdz šāda produkta parādīšanās vēl ir tālu.

    Jums ir jāautorizējas, lai komentētu!

    © Astral.lv 2012-2015 | Seko mums: