Astral.lv, apzinātie sapņi, meditācija, ekstrasensorika, ezotērika.

Komentāri 0   Raksta skatījumi 2277  
5 0

Dānietis Stig Severinsen spēj aizturēt savu elpu zem ūdens 22 minūtes!2010 gadā Dānijas frēdaiveris Stigs Severinsens ielēca baseinā kurš bija pārpildīts ar haizivīm, un aizturēja savu elpu 22 minūtes, un 10 sekundes! pārspējot iepriekšējo pasaules rekordu. Divus gadus vēlāk Stigs to darīja vēlreiz, un pārspēja savu rekordu - 22 minūtes.Severinstens ir ieguvis medicīnas doktora grādu, un maģistra grādu bioloģijā, kas palīdz viņam ekstremālās situācijās, kā piemēram: peldēšanās ledainā ūdenī.
Pirms tā, kā viņš pirmo reizi uzstādija pasaules rekordu elpas aizturēšanā zem ūdens, viņš nopeldēja Ziemeļjūrā ledus aukstā ūdenī kura temperatūra bija mīnusos - 72 metri, kas ir par veseliem 14,5 metriem vairāk, nekā to izdarīja iepriekšējāis rekordists Vims Hofs.

PÄ“c pāris ieelpām Stigs ieleca ledus caurumā, un uzreiz peldÄ“ja uz nākamo izgriezto caurumu. Viņam bija uzvilkti tikai peldÅ¡orti.  Nākamais caurums kā reiz atradās no pirmā 72,5 metru attālumā. IespÄ“jas tikt ārā no ledus aukstā Å«dens pus ceļā - nebija. Tas padarija uzdevumu daudz bÄ«stamāku. 40 gadus vecais pārgalvis savu rekordu sasniedza vien 96 sekundÄ“s, pÄ“c tā vÄ“l nedaudz paplunčājoties āliņģi, lai pierādÄ«tu, ka aukstums viņam nesagādā nekādas neÄ“rtÄ«bas.Nav vēl neviena cilvēka uz šīs pasaules, kurš varētu aizturēt elpu uz tik ilgu laiku.

Kad Stigs mēģināja lauzt savu ieprieksējo rekordu, viņš nodrošināja baseina ūdens temperatūru 30°С, lai saglabātu dārgo skābekli, un samazinātu sirds ritmu līdz 30 sitieniem minūtē. Pēc 20 minūtēm un 10 sekundēm, kad iepriekšējais rekords jau bija pārspēts - viņš nolēma aizturēties vēl 1 minūti, un 50 sekundes tikai prieka pēc. Bet beigu beigās viņam izdevās noturēt savu elpu tieši 22 minūtes.    Jums ir jāautorizējas, lai komentētu!

    © Astral.lv 2012-2015 | Seko mums: