Astral.lv, apzinātie sapņi, meditācija, ekstrasensorika, ezotērika.

Komentāri 0   Raksta skatījumi 1936  
5 0

Nonāvējot 800 delfīnus, vīruss sācis draudēt arī vaļiem.Vīrus, kurš ir nogalinājis aptuveni 800 delfīnus, turpina nežēlot jūras zīdītājus:
ASV austrumu piekrastē tika atrasti 4 vaļi.

Zinātnieki uzskata, ka šo nāvju cēlonis ir morbillvīrus. Kā ziņo Washington post, no 2013 gada 1 jūlija sākās  masveidu delfīnu bojāeja. Zīdītāju nāves turpinās: pēc pašreizējiem datiem ir zināms jau par 800 nāves gadījumiem.

Zinātnieki, kuri jau agrāk bija paņēmuši šo delfīnu audu paraugus, nonāca pie secinājuma, ka to nāves cēlonis ir morbillvīrusa infekcija (kas latīniski nozīmē - Masalu vīrus). Šis vīruss piederās pie paramiksovīrusu grupas. Vīruss novājina delfīnu imumsistēmu, un padara to neaizsargājamu pret infekcijām, un slimībām - tādām, kā pneimonija.

Liels morbillvīrusa uzliesmojums jau tika piefiksēts 1987 - 1988 gados, bet tad mirušo dzīvnieku skaits nepārsniedza 740. Bet pašreizējā epidēmija draudz kļūt par pašu lielāko, jo delfīnu nāves notiek lielos tempos. Neskatoties uz to, ka vīrusam ir līdzība ar masalām, un tas noved pie masveidu nāvēm - cilvēkam tas nerada draudus. Bet tiek ziņots, ka epidēmija turpina izplatīties ļoti lielā ātrumā.

Nākamie, kuri cieta no plaši izplatijušās infekcijas, bija kuprvaļi un Kašaloti - tos atrada starp Masačūsetas un Džordžijas štatiem. Zinātnieki pašlaik nesteidzās ar secinājumiem, norādot, ka tikai viens valis bija inficēts ar morbillvīrusu.


    Jums ir jāautorizējas, lai komentētu!

    © Astral.lv 2012-2015 | Seko mums: