Astral.lv, apzinātie sapņi, meditācija, ekstrasensorika, ezotērika.

Komentāri 0   Raksta skatījumi 1936  
5 0

DVĒSELE: STARP DZĪVI UN NĀVI.ASV, Anglija, un Kanāda ir sākušas pasaulē lielāko eksperimentu , kas ir saistīts ar mistiskām parādībām klīniskās nāves laikā, kurš ilgs 3 gadus.

Daudzi no tiem, kuri ir piedzīvojuši klīnisko nāvi, saka, ka tad, kad viņu ķermenis atradās bezsamaņas stāvoklī, tad viņi lidinājušies virs saviem ķermeņiem, redzējuši visu notiekošo, un vēlāk to detaļās izstāstijuši. Zināms, ka klīniskā nāve iesaistās sirds apstāšanās rezultātā, ko pavada elpošanas apstāšanās, un smadzeņu hipoksija (skābekļa badošanās).Pēc 10 sekundēm, kad ir pastājusies sirds - apstājās arī smadzeņu darbība, ko pieviksē enscefalogrāfi, iezīmējot taisnu līniju. Jaunākiem cilvēkiem tas var ieilgt līdz pat 10 minūtēm, bet jau padzīvojušiem - līdz 5; pēc kā jau iestājas nāve, bet pēc «atgriešanās» cilvēks pastāsta par to, redzējis. Un viņa versija sakrīt ar citu cilvēku piedzīvoto.

Sanāk: apziņa visu šo laiku strādā neatkarīgi no smadzenēm. Sakarā ar šo Holandiešu kardiologs Nim van Lom-Mel paziņo: «Kad smadzenes pārstāj funkcionēt, tad apziņa turpina eksistēt». Tātad smadzenes ir - ne не «domājoša matērija»?!

Pēc

Zinātnieki no Pina van Lommela pētniecības grupas 10 slimnīcās aptaujāja 344 pacientus, pardzīvojušus 509 reanimācijas, uzreiz pēc iziešanas no komas. No tiem tikai 62 cilvēki (18%) cilvēku pastāstija par piedzīvoto, un redzēto, paziņojot, ka izlidojuši no ķermeņie, un redzējuši apkārt notiekošo. Atgriezušies ķermenī visi vienādi: caur atvaru, kurš esot savienojis viņus ar mirušajiem ķermeņiem. Pārējie 82% neko nav atcerējušies.

Air robežas pabijušo cilvēku fenomens vienmēr ir pētīts; viņus apzīmē ar terminu NDE- near death experience (tuva nāves pieredze). Pastāv vairākas NDE notiekošā teorijas. Vairākumā katrai ir fsihofizioloģiski cēloņi: smadzeņu šūnu atmiršana, kā rezultātā smadzeņu skābekļa bads, baiļ reakcija tuvojoties nāvei, medikamentu rezultātā - tiesa, tad katram slimnīcas pacientam vajadzētu piedzīvoto šo atgadījumu.

Statistisko datu analīze, kuru ieguva Lommela grupa pēdējo 10 gadu laikā, pilnīgi iznīcina tādu teoriju, ka smadzeņu hipoksija - iemesls NDE, jo tad tādā gadījumā, par piedzīvoto būtu bijis jaizstāsta 100% aptaujāto pacientu.
«Tātad, - saka kardiologs, - vispār- smadzeņu skābekļa deficīts neizraisa tuneļa redzēšanu, un visu piedzīvoto . Tas ir mūsu svarīgākais secinājums».

Zinātnieku galvenai secināju sakarā ar NDE - vīzijām:

- tās parādās smadzeņu apstāšanās darbības rezultātā;
- to nevar izskaidrot ar fizioloģiskiem iemesliem;
- tās ir atkarīgas no vecuma, un dzimuma (sievietes piedzīvo daudz dziļākas sajūtas, nekā vīrieši);
- cilvēki kuri ir bez redzes piedzīvo ne mazāk spilgtas atmiņas par pieredzēto, kā tie kuriem ir redze.

Atmiņu kvalifikācija palīdzēja noskaidrot to kombinācias, un variācijas:
56% piedzīvoja pozitīvas emocijas, 50% - apzinājās savu nāvi, 32% tikās ar agrāk mirušajiem, 31% pārvietojās pa tuneli, 29% novēroja zvaigžņotas debesis, 24% redzēja sevi no malas, 23% novēroja apžilbinošu gaismu, 13% redzēja savas dzīves notikumus, 8% redzēja dzīvo un mirušo robežu. Par nepatīkamām, vai biedējošām sajūtām neviens neko neteica. Sakarā ir 18 pret 82% Lommels komentē šādi:
«Komas laikā apziņa pamet fizisko ķermeni. Iespējams, ka 18% varēja aiziet jau pilnībā, bet 82% - neuzspēja, un bloķējās vīzijas».

Notikums no praktikas

Slimnīcā nogādāja pacientu komas stāvoklī. Mākslīgā elpināšana, sirds masāža, nedeva rezultātus - smadzenes nomira: elektroencefalograma parādija taisnu līniju. Tad reanimatologi nolēma pielietot intubāciju - caur muti ievietot balsenē speciālu caurulīti, lai novērstu elpošanas mazspēju. Pacienta mutē bija zobu protēze, lai tā netraucētu, māsiņa izņēma to, un ievietoja kastītē, kura atradās uz galda.
Pēc pusotras stundas plaušu ventilācija sirds ritmam nostabilizējās. Pēc nedēļas, kad tā pati medmāsiņa iznēsāja pa palātām tabletes. Vīrietis pamanija viņu, un iekliedzās «Tu zini kur atrodās mana protēze! Tā biji Tu, kura izņēma manus zobus, un novietoja uz galdiņa ar ritenīšiem! Lūdzu atgriez man !»
Noskaidrojās, ka nāves laikā šis vīrietis bija redzējis sevi, ārstus, palātu. Viņš visās detaļās izstāstija to ko redzēja kamēr viņš bija miris. «Es ļoti baidījos, ka ārsti pārstās reanimāciju. Es visādīgi centos dot viņiem zīmi par to, ka esmu dzīvs!»

Šis piemērs tikai pierāda pieņēmumu, ka cilvēka apziņa dzīvo tad, kad pašu cilvēku jau var uzskatīt par mirušu.3 gadu eksperiments


Angļu izmeklētāji ir nonākuši pie kopēja slēdziena ar Holandiešiem. Kristofer Frenčš no Londonas centra kurā izmeklē anomālijas, un mistikas lietas uzskata:
«Var sliegties uz to, ka apziņa - ir ne tikai augstākās nervu sistēmas produkts, bet - kaut kas vēl vairāk».
Pirms dažiem gadiem Velsas (Anglijā) mediķi novēroja 39 pacientus, kuri bija pārdzīvojuši klīnisko nāvi, un nonāca pie saviem secinājumiem.
Galvenās grūtības pētot pēc nāves atmiņas ir tas, ka ne ārsti, kā arī, ne pacienti nespēj izsekot tam, kurā brīdī tieši notiek šī pieredze. Šodien zinātniekiem jau vairs nav šaubas par to, ka izjūtu līmenī NDE tiešām eksistē. Viss tuvāk pierādijumiem par pēc nāves esamību, pietuvojās Holandiešu zinātnieks Van Lommels. Viņš izsauc uz nopietnām un vispārīgām diskusijām, lai atrisinātu šo problēmu, turpināt pētijumus, radikāli pārskatīt pēc nāves dzīves iespējas. Tādēļ tika nolemts sākt eksperimentu. Projekta vadītājs ir Sem Parni no Kornelas medicīniskā centra.

Pētijuma mērķis - zinātniski pārbaudīt cilvēku liecības, kuri pārdzīvojuši klīnisko nāvi, lai saņemtu atbildi uz jautājumu, vai tiešām eksistē dvēsele. Pēc pozitīva rezultāta arī atrisināsies cits jautājums - par aizkapa dzīvi. Pēr Parni vārdiem, ja aiztur skābekļa piekļuvi smadzenēm, tad tās nespēj neko atcerēties, bet, ja tas notiek patiešām, tad apziņa vai dvēsele spēj eksistēt ārpus smadzenēm.

Eksperiments tiks uzstādīts zinātniskiem apsvērumiem. Tajā piedalīsies 25 slimnīcas no Anglijas, ASV, un Kanādas.Ar reanimatologu palīdzību, zinātnieki apsekos 1500 pacientus, kuri piedzīvo klīnisko nāvi, un kļūs par lieciniekiem tam, - vai kāds bija izgājis ārpus sava ķermeņa. Priekš tā ir izstrādāta speciāla metode, kuras izmantošanā ir jāapgādā palāta ar speciālu tehniku.

  • Veletos izbaudit kadreiz tripu, bet ar tehniku!
    2014-11-17 14:17:10
Jums ir jāautorizējas, lai komentētu!

© Astral.lv 2012-2015 | Seko mums: