Astral.lv, apzinātie sapņi, meditācija, ekstrasensorika, ezotērika.

Komentāri 0   Raksta skatījumi 2277  
5 0

Atlantīda - patiesība, vai mīts?Kopš tā brīža, kad Platons savos dialogos "Critias" и "Тiameus" izkstāstija par Atlanītu - noslēpumaino, un pazaudēto salu, runas par to nav norimušās.
Jau vairāk nekā 200 000 gadu vēsturisko civilizāciju - Atlantu tenkas, joprojām ir liela mīkla mūsdienu vēsturniekiem. To jau ir meklējuši vidusjūrā, ziemeļos, un atlantijas okeānā, un dienvidamerikā.

Kā jau augstāk tika minēts, Atlantīdu pirmo tā nosauca sengrieķu filozofs Platons. Kaut arī viņš nav vienīgais, kurs par to ir runājis. Platona priekšgājēji arī bija minējuši par Atlantīdu, bet viņi to bija nosaukuši savādākā vārdā. Senie autori rakstija, ka Atlantīda, kā valsts, bija attīstījusies tādā pašā līmenī, kā Grieķija, bet pēc kaujas ar Grieķiju - Atlantīda krita.
Okultiskā zinātne uzskata, ka Atlantīda bija civilizācijas, kura saimniekoja pirms mums, un cieta no vairākām dabas kataklizmām.
Ir arī daži kuri uzskata, ka šajā valstī dzīvoja vesela civilizācija, kura gāja bojā kataklizmu laikā.
Grieķu filozofs Krantors apgalvo, ka ir redzējis kolonnu Ēģiptē, uz kuras bija attēlota Atlantu vēsture. Ir arī zinātnieki, kuri kategoriski noliedz Atlantīdas eksistēšanu, bet ir arī tādi, kuri domā pretējo. KO runāja Platons par Atlantīdu, tak to, ka tā pazuda burtiski diennakts laikā. Viņš brīdina, ka Atlantu vārdi nesakrīt ar vārdiem viņa dialogā. Ēģiptieši, kuri pirmie uzrakstīja par šo valsti, nodeva Atlantu vārdus pēc savas valodas, bet Platons - grieķiski.
Platona stāsts par Atlantīdu ir visnotaļ mītisks. Viņš stāsta, ka tur esot dzīvojuši trīs brāļi: Aīds, Zevs, un Poseidons. Un Poseidons esot bijis jūras valdnieks, kā arī viņam tika atdota pati sala, kuru viņš apsaimniekoja, un attīstija.
Sākumā uz tās dzīvoja tikai trīs cilvēki: vīrietis, viņ sieva, un meita - Kleito. Viņam viņa iepatikās, un tika uzcelts templis, kā arī viņiem piedzima pieci pāri dvīnīšu. Šie desmit dēli, tad arī bija valsts valdnieki. Atlantīda attīstijās, ražojot daudz preces, audzējot graudus, apiņus, vīnogas - dažādus augļus, un dārzeņus.
Bet ar laiku cilvēce pazaudēja labklājību un sāka kļūt alkatīgi. Tad arī Zevs sasauca visus dievus. Kas notika tālāk - to neviens nezin, jo tad dialogs aprāvās. Izmeklētāji Jarosļavs un Renata Maļina uzskata, ka Atlanti panāca ļoti ievērojamu progresu. Iemācoties izmantot rentgena starus, pārvietoties pa ūdeni, un pa gaisu, uzņemt fotoattēlus no lieliem attālumiem. Tomēr dabaspēku izmantoša noveda pie kontnentu sabrukšanas uz daudzām salām, un rezultātā vispār pie to pazušanām.
Vai ir vispār bijusi Atlantīda, vai arī tā ir izdoma? noteikti, ka to pateikt ir diezgan pagrūti. Tomēr atsauces uz cita Platona darbiem , kā arī cilvēku ziņošana, ka tie ir redzējuši atradumus par Atlantīdas aprakstu - tomēr liek mums sliekties uz to, ka tāda Atlantīda ir pastāvējusi.
    Jums ir jāautorizējas, lai komentētu!

    © Astral.lv 2012-2015 | Seko mums: