Astral.lv, apzinātie sapņi, meditācija, ekstrasensorika, ezotērika.

Komentāri 0   Raksta skatījumi 2231  
5 0

NASA paziņo, ka kosmiskie atkritumi ir sasnieguši kritiskas masas.Atkritumi ne tikai lido kosmosa telpā, bet dēļ zemes pievilkÅ¡anās spÄ“ka rotÄ“ tai apkārt kā josta. 
Sākot ar 1957 gadu, kad kosmosā tika palaists pirmais zemes pavadonis, cilvēki ir piesārņojuši kosmosu līdz tādam līmenim, ka jau drīzumā tie var ne tikai ietekmēt tālāku kosmosa pētniecību, bet arī būt par apdraudējumu Zemei.

«Mēs esam sasnieguši, kā saka, „kritisko blīvumu“. Pietiekami lieli objekti kosmosā saskrienas viens ar otru un rada sīkus atkritumus ātrāk, nekā tas var būt aizvākts»- paziņoja bijušais NASA zinātnieks Donalds Kesslers.


Pēc viņa prognozēm, beigu beigās apkārt Zemes orbītā būs tik daudz kosmisko atkritumu, ka izmeklēt plašo kosmosu (nosūtīt satelītus uz Plutonu un pilotējamas ekspedīcijas uz Marsu) būs vienkārši neiespējami. Pašlaik vairāk, kā pusmiljons tehnogēnie kosmosa atkritumi atrodas Zemes orbītā. Atkritumu izmēram ir liela nozīme, tomēr, pēc zinātnieka vārdiem, ātrums, ar kādu tie pārvietojas, padara tos par ļoti bīstamiem.


Aptuveni 320 kilometru attālumā no Zemes, tie pārvietojas ar apmēram 28,2 tūkstoši km/stundā (apmēram 8km/sekundē) Priekš salīdzinājuma: lodes ātrums, izšautas no automāta AK-47 (kalašņikovs) triecas ar ātrumu 715 metri sekundē.


Ja kosmosa kuģī trāpa tādi lidojoši atkritumi beisbola bumbiņas lielumā, tad tas cietīs nopietnus bojājumus. 2009 gadā krievu satelīts sadūrās ar amerikāņu.

Rezultāti bija katastrofiski, bet kosmosā dēļ tā notikuma nonāca vēl aptuveni 2000 kosmisko atkritumu


    Jums ir jāautorizējas, lai komentētu!

    © Astral.lv 2012-2015 | Seko mums: