Astral.lv, apzinātie sapņi, meditācija, ekstrasensorika, ezotērika.

Komentāri 0   Raksta skatījumi 2277  
5 0

Jupitera anomālijasVieni no pašiem bagātākajiem Jupitera anomāliju gadiem bija 2009 un 2010 gads. Astronomi kļuva par parādību lieciniekiem, kuriem joprojām nav nekāda loģiska izskaidrojuma.

Tātad, pirmā Jupitera anomālija, kura sagrozija pētnieku galvas, parādijās 2009 gada 19 aprīlī. Anomālija, kuru nosauca par - "Melnās pēdas" uz Jupitera, tika atklāta ar kāda amatieru astronoma palīdzību no Austrālijas - Antoniju Vīzliju.
Viņš atklāja «melnu pēdu» blakus Jupitera Dienvidu polam. Oficiālā versija izskaidro šo parādību, kā asteroīda atstātu pēdu, kas caurgājis blīvos mākoņus. Tomēr, maz ticams, ka to var uzskatīt par ticamu versiju. Plankums bija novērojams vairākas nedēļas, bet pirms dažām dienām tās vispārējas izzušanas Jupitera «melnais plankums» sāka «vairoties» izveidojot pats savas kopijas vairākās Dienvidu pola vietās.
Turklāt, tajā pašā laikā, līdzīgs plankums, bet tikai gaišs, bija novērojams Venēras atmosfērā.Otrā Jupitera anomālija atklāja sevi 2010 gada 13 maijā. Tajā dienā, Jupiteram pazuda tā saucamā, Dienvidu ekvatoriālā josta, kura ir skaidri redzama pat ar amatieru teleskopiem. Šis process notiek laiku pa laikam, bet nekādas ticamas atbildes par notiekošo vēl nav zināmas.Nākamā anomālija notika 2010 gada 7 jūnijā. Tad, tieši tas pats, austrāliešu amatieru astronoms , atklāja vēl vienu nesaprotamu mīklu, proti, ļoti spilgtu uzplaiksnījumu, kura ilgums bija ap 2 sekundēm Jupitera atmosfērā. Lai izmeklētu uzplaiksnijuma cēloņus, uz Jupitera pusi bija nosūtīts "Habbl" teleskops, bet tas neatklāja nekādu cita kosmosa ķermeņa klātbūtni, pēc kā tika secināts, ka šādu spēcīgu uzplaiksnijumu varēja atstāt meteorīts, kurš izlidojot cauri Jupitera blīvajai atmosfērai, sadega bez pēdām.

Neskatoties uz to, ka visi atgadījumi vairāk vai mazāk ir izskaidrojami, tās ir tikai hipotēzes, bet tieši Jupitera anomāliju cēloņi, joprojām nav skaidri.
    Jums ir jāautorizējas, lai komentētu!

    © Astral.lv 2012-2015 | Seko mums: