Astral.lv, apzinātie sapņi, meditācija, ekstrasensorika, ezotērika.

Komentāri 0   Raksta skatījumi 1936  
5 0

Astronomi tklājuši zvaigžņu grupu, kura "bēg" no savas GalaktikasPirms neilga laika zinātnieki paziņoja, ka atklājuši veselu zvaigžņu kopu, kura lielā ātrumā attālinās no savas Galaktikas.Lodveida kopiena, saņēmusi nosaukumu HVGC-1, attālinās no Galaktikas - Messier 87 ar ātrumu 900 kilometri sekundē.
Zinātniekiem izdevās šo kopu atklāt spektrālo un fotometrisko zvaigžņu analīžu rezultātā. Ar šo datu rezultātu palīdzību, zinātnieki spēja noteikt zvaigžņu kopas kustības ātrumu.

Šodien astronomiem jau ir zināma pietiekami daudz informācija par šādām līdzīgām kopām, un īpaši viņi zina, ka šādi objekti satur arī vecās zvaigznes, kuras ir no Galaktikas agrīnajiem laikiem., kad tā izveidojās. Kopas izveidojas rezultātā, kāa vecajām zvaigznēm ir kopīgs gravitācijas lauks, un tās kustās kopā ap Galaktikas kodolu.Novērojamajā Galaktikā Messier 87, tādu kopu ir vairāki tūkstoši, bet tajā pašā laikā mūsu Galaktikas Piena ceļā tikai 150. Izņemot lodveida kopas, eksistē arī tā sauktās izkaisītās kopas. Atšķirībā no lodveida kopām, izkaisītās ir slikti vienotas viena ar otru ar savu gravitācijas lauku.  Līdz šodienai astronomi tā arī nav atrisinājuši mīklu, kādā veidā lodveida kopas ietekmē Galaktiku tās evolūcijas laikā, kurās tās atrodas.

Attiecībā uz konkrēto lodveida zvaigžņu kopu HVGC - 1 , kas ir atdalīta no tās galaktikas Messier 87 zinātniekiem ir teorija.
Viņi uzskata, ka šāda strauja attālināšanās kopai no Galaktikas Messier 87 ir rezultātā, kā izveidojās šī Galaktika - saduroties divām Galaktikām kopā, un tā tad, tās centrā ir divi melnie caurumi, kuri arī liek kopai kustēties haotiski, un reizēm arī "atlaižot" tās brīvībā.

Tomēr, amerikāņu izmeklētāju atklātā lodveida kopa HVGC - 1 ir piramis tāda veida objekts, kurš pārvietojas tik milzīgā ātrumā.
    Jums ir jāautorizējas, lai komentētu!

    © Astral.lv 2012-2015 | Seko mums: