Kā vēsta Krievijas mediji, avārija notikusi atmosfēras augšējos slāņos aptuveni deviņas minūtes pēc raķetes starta, un lidojuma 545. sekundē problēmas radušās ar trešās pakāpes stūrēšanas dzinēju.

Tobrīd raķete atradās 161 kilometra augstumā, bet raķetes un satelīta fragmenti sadeguši atmosfērā virs Klusā okeāna. Pastāvēja bažas par atsevišķu fragmentu nokrišanu uz Zemes, taču, pēc ekspertu vārdiem, visticamāk, tas nav noticis.

"Nelielas raķetes atlūzas varēja nokrist uz Zemes. Nokrišanas rajons tiek precizēts, bet precīzu datu nav. Aptuveni virs Klusā okeāna," medijiem pavēstījis Federālās kosmosa aģentūras pārstāvis.

Precīzus avārijas iemeslus noskaidros īpaša komisija, un šobrīd tā jau ir sākusi analizēt telemetrisko informāciju.

//.. No delfi.lv
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tagad papētīsim videomateriālu, kuru ir sagatavojuši no THIRDPHASEOFMOON. Skaidri un gaiši ir redzams, ka īsu brīdi pirms raķete zaudēja kontroli, tajā kaut kas ielidoja no labās puses.

To pašu var arī novērot oriģinālajā video, pamēģiniet uz lēnāka režīma, vai pietuvināt, ja ir iespējams. Kādi ir jūsu varianti par šo?Video no thirdphaseofmoonOriģinālais video