Astral.lv, apzinātie sapņi, meditācija, ekstrasensorika, ezotērika.

Komentāri 0   Raksta skatījumi 1887  
5 0

Meksikāņu arheologi atraduši neparastas maiju kapenesMeksikāņu arheologi Chiapas štatā atklājuši 1100 gadus vecas maiju kapenes. Zinātnieki uzskata, ka šis atradums ir ļoti noderīgs zinātnei, un cer uz to, ka kapenes palīdzēs noskaidrot visai ticamus maiju civilizācijas izzušanas iemeslus, šai attīstītajai un varenajai civilizācijai. Tā, kā kapenēs tika atrasti keramiskie izstrādājumi, kuriem nav nekāda sakara ar maiju kultūru, bet gan vis drīzāk ar citām ciltīm - toltekiem.Pašas kapenes ir radītas tolteku stilā, kaut arī atrodas senās maiju pilsētas Tonina teritorijā.
Arheologs Huan Jaden pastāstija, ka pašas kapenes un tur atrastā keramika, varētu atbildēt uz tādiem jautājumiem, kā piem. kurš sagrāba Toninas teritoriju, kurā dzīvoja maiji, pēc klasiskā maiju impērijas perioda pastāvēšanas.

Daudzi eksperti uzskata, ka senās civilizācijas kritums, kas aizsākās apmēram 820 gadā pirms mūsu ēras, bija saistīts ar iekšējām nesaskaņām vai arī ekoloģisku katastrofu.
Tomēr Jadens apgalvo, ka tolteku kultūras artefakti, kas atrasti kapenēs, varētu sniegt citu izskaidrojumu maiju izzušanā. 

Tolteki, kas dzīvoja Meksikas augstienes centrā netālu no Tulas pilsētas, acīmredzami paplašināja savu ietekmi uz maiju zemes, kas stiepjas no 
mūsdienu valsts teritorijas dienvidiem, un dzīvoja pirms maijiem, tieši pirms acteku ziedu laikiem.

Kapenes datējas ar 840 - 900 gadiem p.m.ē. Tās tika atrastas pie kāda sena tempļa pamatiem. iekšā atradās akmens sarkofāgs. Parasti uz tādu sarkofāgu vākiem senie maiji atstāja zīmējumus. Bet šis bija tīrs - acīmredzami, kultūras samazināšanās laikā, maiji pārstāja izmantot savu sarežģito rakstības sistēmu. 
Sarkofāgā arheologi atrada urnu ar keramiku un kaulus. Vis drīzāk, ka tie piederējuši sievietei. Izskatijās, ka tās galvaskauss tika apzināti deformēts - tā ir vispārpieņemta maiju prakse.

Kopā ar to visu tika atrasta vēl viena keramikas urna, bet šajā reizē ar vārītiem kauliem, kurus acīmredzami atstāja citu kultūru un civilizāciju līderi -
Tzeltal 15 gadsimta beigās, tieši pirms, spāņiem, kuri iekaroja šīs teritorijas. Neparastais atradums, kurš redzams bildē, kalpo par liecībām par to, ka pēc tā, kad maiju civilizācija sāka izzust, vismaz viena etniska grupa ieņēma to bijušo teritoriju. Zinātnieki uzskata savu atklājumu par ļoti interesantu, pat sensacionālu, tā, kā viņiem beidzot izdevās saprast aratrasto artefaktu palīdzību, īpaši kauliem no kapenēm, kurš ir dzīvojis šajā Meksikas daļā pēc maiju izzušanas. Galu galā, teritorijā džungļu pārklātai, agrāk tika atklāti un izmeklēti tikai tempļi un ēku platformas, saistītas ar Klasisko maiju impēriju. bet atrastās kapenes kļuva par pirmo artefaktu, kurš attiecās uz citu civilizāciju.


    Jums ir jāautorizējas, lai komentētu!

    © Astral.lv 2012-2015 | Seko mums: