Astral.lv, apzinātie sapņi, meditācija, ekstrasensorika, ezotērika.

Komentāri 0   Raksta skatījumi 1887  
5 0

Skaistas un apbrīnojamas planētas ārpus mūsu Saules sistēmas.Ārpus mūsu Saules sistēmai eksistē neiedomājami skaistas planētas, par kurām, jūs visdrīzāk, nekad neesat dzirdējuši.
Cilvēces interesei par kosmosu nav robežas. Tālās pasaules  piesaista, nevis tikai zinātniekus, bet arī māksliniekus. Mēs apkopojām mākslīgus planētu attēlus, interesantāko eksoplanētu pārskats (Planētas ārpus Saules sistēmas).Šādi pēc mākslinieku domām izskatās Kepler-10b: pati mazākā, pazīstamākā pasaulei, eksoplanēta, atklāta 2011 gada janvārī.


За Gliese 581 joprojām saglabā pašas mazākās planētas titulu, lai gan 2011 gadā šis tituls pargāja Kepler-10b. pārziņā.


Lielākā eksoplanēta no jebkad atrastajām, viena no grutāk izprotamākajām. Kā apgalvo zinātnieki - teorētiski tās pastāvēšana ir maz ticama. Planēta TrES-4, apmēram, 1,7 reizes lielāka, nekā Jupiters, un pieder pie planētām ar zemu blīvumu. Planēta atrodas apmēram 1400 gaismas gadu attālumā no Zemes.


Epsilon Eridani b - ir tuvākā planēta mums. Tā griežas apkārt oranžai zvaigznei, līdzīgai saulei, tikai 10,5 gaismas gadu attālumā no Zemes. Tik tuvu, ka to pat mierīgi var novērot ar teleskopu.


Planēta Corot-7b, pirmā ārpus Saules sistēmas, kur konstatēta akmeņaina virsma. Temperatūra uz planētas - 2200 grādi pēc Celsija skalas. Šis vulkāniskais tirāns metā akmeņus (Viena no tās pusēm sastāv no lavas jūras), un iespējams, ka tā ir pazudušā gāzes giganta kodols.


HD 188753 - Planēta "Trīs saules" (neapstiprināta) no Zemes 149 gaismas gadu attālumā. Šai planētai ir 3 apspīdētāji, no kuriem lielākais ir pielīdzinām mūsu Saulei. Iespējams, ka uz planētas ir ļoti karsts, jo tā griežas ļoti tuvu galvenajai zvaigznei.


OGLE-2005-BLG-390L b - aukstākā un vistālāko planētu no mums. Šī planētas masa pārsniedz 5,5 reizes Zemes masu, un tai ir akmeņaina virsma. Tās temperatūra ir  -220 grādi pēc Celsija. Tā riņķo ap sarkano punduri un atrodas 28.000 gaismas gadu attālumā no Zemes.


Planēta WASP-12b - karstākā jebkad atklātā planēta (aptuveni 2200 grādi pēc Celsija), un ir mazākā rotācija orbītā salīdzinot tās zvaigzni. Gads uz tās ir viena Zemes diena. WASP-12b ir gāzveida planēta, aptuveni 1,5 reizes smagāka un gandrīz divas reizes lielāka nekā Jupiters.Planēta atrodas aptuveni 870 gaismas gadu attālumā no Zemes.


Jaunākā zināmā eksoplanētas zvaigzne Coku Tau 4, mazāks par 1 miljonu gadu, un tā atrodas aptuveni 420 gaismas gadu attālumā no Zemes.Planēta atrodas putekļu diska centrā, kura diametrs ir 10 reizes lielāks nekā Zemes orbītā griešanās ap Sauli.
Vis vairāk saliekusies planēta - XO-3b. Lielākā daļas planētu griežas plaknē ap savām mātes zvaigznēm,skatoties pēc ekvatora, bet XO-3b - ir pilnīgi traka novirze no 37 grādiem.


SWEEPS-10 griežas attiecīgi savai mātes zvaigznei tikai 1,2 milijonu kilometru attālumā, tik tuvu, ka viens planētas gads uz tās ilgst 10 stundas. Tā pieder pie jaunas eksoplanētu klases ar īsiem periodiem, kuras veic apgriešanos ap savu zvaigzni ne vairāk kā dienas laikā.


Viens no blīvākajamām eksoplanētām šodien ir Corot-exo-3b. Lieta tāda, ka tā ir vienādā izmērā ar Jupiteru, bet tās masa ir 20 reizes lielāka. Tāds blīvums pārsniedz 2 reizes svina blīvumu.


PSR J1719-1438 - planēta nesen atklātajā pulsāra orbītā, tās masa ir salīdzināma ar Jupiteru, kas drīzāk sevī ietver milzīgu dimantu. Savu darbu šeit ir paveikusi augstais blīvums un liela ogļekļa koncentrācija.    Jums ir jāautorizējas, lai komentētu!

    © Astral.lv 2012-2015 | Seko mums: