Astral.lv, apzinātie sapņi, meditācija, ekstrasensorika, ezotērika.

Komentāri 0   Raksta skatījumi 1887  
5 0

Pašas skaistākās un neparastākās jūras klintis.1. Klints Rock Dan Bristi atrodas netālu no Īrijas krastiem Atlantijas Okeānā. Tās augstums ir nedaudz vairāk nekā 50 metri.
2. Katru gadu miljoniem putnu ligzdo šajā vietā. Tādēļ klinti izmanto liela daļa ornitologu.3. Perpendikulāri Melnās jūras krastam netālu no ciema Praskoveevka ir pārsteidzoša klints "Sail", 30 metrus augsta un 25 metrus gara.

4. Šī klints ir nosaukta tā tādēļ, ka tai ir tiešām līdzība ar buru. Kādreiz tā bija tuvāk krasta, bet tagad ir atālinājusies no tā par 10 metriem, jo ūdens ir izskalojis daļu no tās. Apakšējā klints daļā ir apaļš caurums. Ceļvedi vēsta, ka tas uzradies no artilērijas šāviņa pagājušā gadsimta vidū. Bet ne visi vēsturnieki apstiprina šo versiju.
6. Skotijas klints "Vecais vīrs HOI." Tās augstums ir 137 metri.Sarkanā smilšakmens klints stāv uz bazalta jau vairāk nekā 4 gadsimtus. Precīza atrašanās vieta - Orkneju salas, Hoi An rietumu krastā.


Fēru salās atrodas klints «Risin og Kellingin». Tulkojās kā "Gigants un ragana." "Raganas" augstums 49 metri, bet "Giganta" - 71 metrs.
Galapagu salas rotā klints «Kicker» - «The Sleeping Lion".Akemns klints augstums ir 152 metri. "Sleeping Lion" izveidojās zemūdens vulkāna izvirduma laikā. Tā stāvajās nogāzēs ir liels skaits putnu ligzdu.
Tailandes gleznainā klints "Koh Tapu" sastāv no kaļķakmeņs. Atrodas 40 metrus no piekrastes. Apakšējā klints daļa ir tikai 4 metri diametrā, bet augšdaļā - astoņi. Pēc zinātnieku domām, klints "Koh Tapu" ir daļa no Lielā Barjerrifā, kas tika iznīcināts ar vēju un ūdeni.
Austrālijas neapdzīvota klints- sala «Bumbas Pyramide» atrodasblakus salai Лорд – Хау. Ārēji atgādina lielu buru augstumā 562 metri, un platumā aptuveni 200 metri. Uzskatāms par pasaulē garāko vulkāniskās izcelsmes akmeni. To atklāja jūrnieki 1788 gadā. Bet pasaules slavu tā ieguva tikai 2000 gadā, kad zinātnieki- naturālisti uz tās atklāja gigantisku kukaini, kuri pēc viņu domām bija jau sen izmiruši.


Klints "Old Harry" izkrāso vecās labās Anglijas piekrasti. No šīm baltajām klintīm arī nāca otrais valsts nosaukums - Albion. Izveidojušās klintis ir no krīta, tapēc tās viegli iznīcinās dabas spēku ietekmē. Vēl 18 gadsimtā salas bija viens vesels.


Austrālijas Nacionālajā parkā Port, jūs varat redzēt apbrīnojami skaistas klinšu virsotnes "Divpadsmit apustuļus". Neraugoties uz nosaukumu, sākotnēji bija tikai 9 klintis. 2005 gada jūnijā viena no tām iznīcinājās, un palika tikai astoņas. Dažādos diennakts laikos klintis izskatās savādāk. īpaši skaistas tās ir saulrieta staru pavadījumā. 
Kamčatkas pussalā pie ieejas Avačinskajaj līcī atrodas klints "Trīs brāļi", kas sastāv no trīs akmens blokiem. Attālums no iespaidīgajiem laukakmeņiem ar krastu ir tikai 300 metri. Šie dabas pieminekļi ir vieni no Kamčatkas galvenajiem objektiem. Tos bieži apmeklē viesi un fotogrāfi no pussalas.


    Jums ir jāautorizējas, lai komentētu!

    © Astral.lv 2012-2015 | Seko mums: