Astral.lv, apzinātie sapņi, meditācija, ekstrasensorika, ezotērika.

Komentāri 0   Raksta skatījumi 1936  
5 0

Gallijs - rets metāls, kas kūst rokās.Gallijs -. Ķīmiskais elements ar atomu numura skaitli 31. Pieder pie vieglmetāla grupas un apzīmējas ar simbolu "Ga".
Gallijs tīrā veidā nav sastopams dabā, bet tā savienojumi ļoti mazos daudzumos ir sastopami boksīta un cinka rūdās. 

Gallijs - mīkstais kaļamais metāls sudraba krāsā. Zemā temperatūrā tas atrodas cietā stāvoklī, bet kūst jau pie temperatūras nedaudz pārsnedzošo istabas temperatūru (29,8°C).

Videomateriālā zemāk jūs varēsiet redzēt, kā Gallija karotīte izkūst karstā tējā :)1. Pirms šī elementa atklāšanas 1875 gadā un pirms pusvadītāju ēras, Galliju galvenokārt izmantoja, lai ražotu kūstošos sakausējumus.


2. Pašreiz Galliju izmanto mikroelektronikā.


3. Arsenīds gallija, galvenokārt izmantojās elementu savienošanai, izmanto mikroviļņu shēmās un infrasarkano lietojumprogrammās.


4. Gallija Nītrīds tiek izmantots mazāk, lai radītu lāzerus un gaiši zilās, uzltravioletās diodes.


5. Gallijam nav zināmas nevienas lomas bioloģiskajā zinātnē. Bet, tā kā Gallija un dzelzs sāļu savienojums līdzīgi ved sevi biologiskajās sistēmās, gallija jonus bieži aizstāj ar dzelzs joniem medicīniskajām vajadzībām.


6. Pašlaik ir izstrādāti faraceitiskie un radiofarmaceitiskie preperāti, galliju saturoši.    Jums ir jāautorizējas, lai komentētu!

    © Astral.lv 2012-2015 | Seko mums: