Astral.lv, apzinātie sapņi, meditācija, ekstrasensorika, ezotērika.

Komentāri 0   Raksta skatījumi 1887  
5 0

Sena pazaudēta pilsēta: Heraklions.Senā pilsēta Herakions tika aprakta zem zemes virsmas ļoti daudzu tūkstošgadu laikā. Tās atklajums pārsteidza zinātniekus.
Kaut arī heraklions nav Atlantīda (Atlantīdas leģenda ir daudz senāka), tās vēstures ir ļoti līdzīgas...

Pazaudētā pilsēta tika atrasta zem ūdens pēc 1200 gadiem.Galvenā jūras osta pie Nīlas ietekas, Heraklions bija neliela, bet plaukstoša pilsēta. Tās iedzīvotāji, pateicoties kontaktiem ar ārzemju komersantiem un jūrniekiem, kuri bieži apmeklēja pilsētu pa ceļam uz Ēģipti bija izglītoti cilvēki ar plašu perspektīvu. Galvenais pilsētas templis tika veltīts dievam Amuna.Bet vienā acumirklī heraklions pazuda. Pirmajā gadsimtā pirms mūsu ēras bija spēcīga zemestrīce, kura noslaucija mājas no zemes, noslīcināja kuģus ostā, nogalināja lielāko daļu pilsētas iedzīvotājus, piespiežot palikušos bēgt, atstājot vērtīgākās lietas.


2000 gadu garumā pilsētas drupas, slēptas no zinkārīgo acīm un 10 metriem ūdens, gulēja 3 kilometru atālumā no Aleksandrijas krasta Abukir līča.Bet pagājušā vasarā franču arheologs Franks Godjū paziņoja, ka viņš atklāja pilsētu drupu paliekas, kas pēc viņa domām ir no Heraklionas: melnu granīta plāksni, uz kuras rakstīts vārds "Herakliona", 10 kuģu paliekas no bijušās ostas, kā arī tūkstošus citu priekšmetu, ieskaitot dārglietas, monētas, vāzes un personīgās mantas.Uzraksts uz plāksnes apliecina pamatojumus, ka šī plāte bija paredzēts uzcelt uz  "Heracleon-Tronise (Herakleiona-Troņa)». Šis ir pirmais skaidrais pierādījums, atradumi pieder senajai pilsētai Heraklion.Kaut arī mūsdienu zinātniekiem par šo pilsētu ir maz zināms, to zināja visa senā pasaule. Grieķu vēsturnieks Diodors rakstija, ka Herakls, Zeva dēls bloķēja Nīlas teci , tādējādi izglābjot cilvēku dzīves, kuri atradās upes krastā. Kā pateicību cilvēki uzcēla templi un nosauca to viņa vārdā. Nedaudz savādāk par šiem notikumiem stāsta grieķu vēsturnieks VI. Stesichorus.Viņš saka, ka Grieķi bija maldināti par Elenas Lieliskās atrašanās vietu, tamdēļ, lai ar kara palīdzību varētu samazināt Trojas iedzīvotāju skaitu. Patiesībā, kā domā Stesichorus, Trojas kara laikā viņs atradās tieši Herklionā.


Arheologs Frenks Godjū neatrada pierādijumus, kuri varētu liecināt par to, ka tieši viņa atradās pilsētā, bet viņa atklājumi bija fantastiski. Viens no pirmajiem atradumiem bija tieši Herakliona templis. 


Biezu akmens sienu paliekas norāda uz to, ka tās ir bijušas pilsētas robežas. Blakus sabrukušajām sienām arheologi atrada 3 statujas no rozā granīta, kuras iespējams, ka bija cietušas zemestrīču laikā. Divas statujas attēlo vēl līdz šim nezināmu Faraonu un viņa sievu. Trešā statuja - Hapi, Ēģptes Nīlas plūdu Dievu.Tempļa ieškpusē atrodas piemiņas kapvieta no rozā granīta, pārklāta herioglifiem. Tās augšējā daļa joprojām sagādā to nolasīšanas grūtības. Bet šakotnējais tulkojums norāda uz to, ka tas ir vienozīmīgi Herakliona templis. Vēl iespaidīgāka ir gandrīz 2 metrus garā granīta plāksne - gandrīz precīza plāksnes kopija, atrasta 1899 gadā Nokratžā. Tas ir pirmais plāksnes dublējums Ēģiptoloģijā. Plāksne no Noktražas, kura šobrīd atrodas ēģiptiešu muzejā Kairā, ir izdaiļota ar Faraona Noktanebusa tekstiem. Pirmās, 30-tās dinastijas dibinātāja, kurš kāpa tronī 380 gadus pirms mūsu ēras. 


Teksts beidzas ar vārdiem: "Un sacīja viņa Majestāte:" Lai tas būtu iegravēts plāksnē uzvilktai Nokratžā, Anu kanāla krastā".
 Atrastā plāksne ar neko neatšķiras no pirmās, izņemot pēdējo teikumu uz tās "Un teica viņa Majestāte:". Lai tas būtu iegravēts uz plāksnes, kura būtu uzstādīta pie grieķu jūras ieejas  Heraklion-Tonys".


Kā arī Godjū grupa atrada vietu, kur bija Herakliona ostas, kurā pašlaik atrodas vismaz 10 kuģu atlūzas. Tas secina to, ka viņi nomira pēc zemestrīču viļna rezultātā. 


Visru, kur pētnieki apskatija zemūdens pilsētu, viņi atrada dažādākus priekšmetus. Visi tie datējas ar pirmā gadsimta periodu. Lielākā daļa no tiem - labā stāvoklī, neskatoties uz to, ka tie ir pabijuši zem ūdens 2000 gadus.Starp atradumiem - zelta auskari, rokassprādzes, piespraudes, gredzeni, ķemmes, Skaistais grieķijas kaus, kas pārklāts ar glazūru, simtiem monētu. Visiem tiem ir tikai viegli saskrāpēta virsma. Un tas ir tikai sākums- galvenie izrakumi (ja šo jēdzienu varētu piemērot arheoloģiskajiem darbiem zem ūdens) - ir vēl priekšā.
    Jums ir jāautorizējas, lai komentētu!

    © Astral.lv 2012-2015 | Seko mums: