Astral.lv, apzinātie sapņi, meditācija, ekstrasensorika, ezotērika.

Komentāri 0   Raksta skatījumi 2277  
5 0

Noslēpumains objekts mūsu saules sistēmā.Pēc astronomu stāstītā, mūsu Saules sistēma ir ielidojis milzīgs asteroīds, kuram apkārt griežas gredzens, tieši kā Saturnam. Kosmiskais objekts ar diametru 200km atrodas diezgan tālu no Zemes.

Pēc tālākiem novērojumiem atklājās, ka apkārt debesu ķermeniem rotē 2 pietiekami šauri un bieži gredzeni, kuri padara šo objektu par piekto Saules sistēmā ar gredzeniem apkārt. Kā arī šajā sarakstā ir: Saturns, Urāns, Jupīters un Neptūns.
Pēc Observatorio Nacional / MCTI (Brazīlija) Felipe Braga-Ribas astronoma sacītā, iepriekš bija pieņemts, ka nelieliem kosmiskiem objektiem vispār nevar būt gredzeni, tapēc, ka tos nekad nav meklējuši.

Nejaušā atklāšana un turpmāka asteroīda izpēte priekš speciālistiem kļuva par negaidītu pārsteigumu.Kosmiskā asteroīda Hariklo izmēri
ir aptuveni 258 kilometri. Savu nosaukumu tas ieguva par godu Kentaura Hirona sievai. Pašreizējā brīdī tas atrodas starp Urāna un Saturna orbītām, Kuipera jostu un galvenās asteroīdu joslas. 3 jūnija 2013 gadā asteroīds aizēnoja zvaigžņu UCAC4 248-108672 gaismu, kas deva iespēju astronomiem veikt novērojumus.Par šo laiku zinātnieku grupa Braga - Ribasa vadībā saglabājuši zvaigznes spožumu izmaiņas, ierakstot divas pilnīgas izgāšanās, notikušas pirms un pēc galvenā pasākuma. Šie dati ļāva noteikt aptuvenās asteroīda gredzena īpašības.


Pēc astronomu domām, šie gredzeni, nosaukumi Chu’ un Oiapoque
par godu 2 Brazlījas upēm, sastāv no liela daudzuma atliekām, kuras radušās laika gaitā saduroties citiem lieliem objektiem. Abus gredzenus atdala skaidra robeža, tapēc varētu pieņemt, ka starp gredzeniem atrodas vēl viens masīvs un vesels objekts. Pēc Braga-Ribasa sacītā, pilnīgi iespējams, ka asteroīdam ir mazs pavadonis. Tuvākajā nākotnē zinātnieki nodarbosies ar tā meklēšanu.

    Jums ir jāautorizējas, lai komentētu!

    © Astral.lv 2012-2015 | Seko mums: