Astral.lv, apzinātie sapņi, meditācija, ekstrasensorika, ezotērika.

Komentāri 0   Raksta skatījumi 1936  
5 0

Okeāns uz Saturna pavadoņa.Pēc Amerikāņu zinātnieku vārdiem, Saturna pavadoņa - Encelāda - dzīlēs varētu atrasties ūdens šķidrā veidā, kas padara to piemērotu ārpuszemes mikroorganismu dzīvībai. Speciālisti izmērija gravitācijas svārtīšanos apkārt debesu ķermenim ar kosmiskā aparāta Cassini palīdzību.
Kā rezultātā izdevās atklāt veselu okeānu ar ūdeni šķidrā formā, kur iespējams varētu būt saradusies dzīvība.
Saskaņā ar The Independent, okeāna dziļums zem ledus slāņa varētu būt no 30 līdz 40km. Vidējā temperatūra uz Enceliāda zemāka, nekā pārējiem Saturna pavadoņiem: apmēram -200 grādi pēc Celsija. Bet zem pavadoņa virsmas ir siltuma avots, un organiski savienojumi, kā arī slāpeklis (amonjaka sastāvā).

2008 gadā Cassini pietuvojās Enceliādai, savācot datus par tās ūdens izmešiem. Kā arī, aparāts nosūtija uz Zemi jaunus debesu ķermeņa foto. Aparāts pārlidoja pāri geizeru sprauslu izmešiem, saņemot datus, ka zem ledus garozas varētu atrasties šķidrs ūdens.
2009 gadā aparāti saņēma detalizētāku par izmešu ķīmisko sastāvu, kuri apstiprināja versiju par šķidro okeānu. Tomēr pilnīga pārliecība par to nav.

Enceliādu atklāja Viljams heršels 1789 gadā, bet sestais pavadonis pēc izmēriem tā arī palika neizpētīts līdz 1980 gada sākumam, kad uz to tikka nosūtītas 2 starpplanētu zondes "Voyager".
Ar nodotām no to bildēm, zinātnieki spēja noteikt debešu ķermeņa diametru, un konstatēja, ka gandrīz visa saules gaisma atspīd no tā virsmas.    Jums ir jāautorizējas, lai komentētu!

    © Astral.lv 2012-2015 | Seko mums: