Astral.lv, apzinātie sapņi, meditācija, ekstrasensorika, ezotērika.

Komentāri 0   Raksta skatījumi 2277  
5 0

Dzelzs meteorīti «mīl» Zemi.Vēl nesen tika uzskatīts, ka Čeļabinskas (Čebarkuļskij) meteorīts Zemes atmosfēras ieiešanas laikā, sadalijās daudzos mazos gabaliņos, kuru lielākā daļa iekrita Čebarkuļ ezerā.
Tomēr, pirms dažām dienām, krievu zinātnieki atklāja, ka ezerā pats galvenais meteorīta gabals, kura kopējā masa pārsniedz četras tonnas.
Ezerā atrastā meteorīta diametrs sasniedz pa 2 metrus. Tāds atradums zinātnieku aprindās ir milzīga vērtība, jo tieši pateicoties tam, var noskaidrot precīzu no kosmosa nokritušā meteorīta sastāvu, tā pirmējo izmēru, kā arī ar lielu pārliecību noskaidrot to, no kurienes tad pats nelūgtais viesis ir ieradies, izraisot milzīgu ažiotāžu pagājušajā gadā.


Čebarkuļskij meteorīts ir kļuvis par lielu priekšrocību Urālu reģionam vēl pirms tam, kad tika atrasts milzīgais gabals. No mazākajiem gabaliņiem jau tika uztaisīti rotājumi, pat Olimpiskajās Soču medaļās tika iestrādāti gabaliņi no meteorīta. To pat izmantoja kā minerālu izejvielas, lai radītu kosmētiskus preperātus, un jo īpaši, tas kļuva par galveno komponentu matu ataugšanas maskai.
Dažas meteorīta daļas nokļuva Čeļabinskas muzejā, kur tos var apskatīt jebkurš ieinteresējies cilvēks.

Meteorīti diezgan bieži atrodas uz Zemes virsmas. Neskatoties uz to, ka mūs aizsargā magnētiskais lauks un pietiekami blīva atmosfēra, šie kosmiskie ceļotāji vienalga uzrodas uz Zemes virsmas, pārvarot daudz šķeršļus. Daudzi no meteorītiem, kuri nokrituši uz Zemes, to lielākā daļa sastāvs ir dzelzs, vairāk nekā 80%. Pēc dažu zinātnieku domām, tieši dzelzs meteorīti vairāk krīt uz Zemi nekā citi, sakarā ar to, ka papildus Zemes gravitācijai uz tiem vēl iedarbojas magnētiskais lauks, kurš parādās tieši tajā brīdī, kad tāds dzelzs meteorīts ielido Zemes magnētiskā lauka darbības zonā.

Viens no lielākajiem uz Zemes atrastajiem dzelzs meteorītiem- Willametts. Tā svars ir vairāk nekā 15 tonnas, un uz to virsmas var redzēt daudz rūsas pēdas, kura «uzbruka» meteorītam jau tad, kad tas nokirta uz Zemes.
Willamettu ir iespējams apskatīt ASV.

Willamette meteorīts.    Jums ir jāautorizējas, lai komentētu!

    © Astral.lv 2012-2015 | Seko mums: