Astral.lv, apzinātie sapņi, meditācija, ekstrasensorika, ezotērika.

Komentāri 0   Raksta skatījumi 2277  
5 0

7 pasaules lielākie kosmodromi.4 martā 1997 gadā notika pirmā raķetes palaišana no jaunā Krievijas kosmodroma «Свободный». - "Brīvais". Tas kļuva par divdesmito darbojošos kosmodromu visā pasaulē. Tagad šajā kosmodroma starta vietā būvējas kosmodroms «Восточный» - "Austrumi", kurš plānots nodošanai ekspluatācijā 2018 gadā. Tādā veidā, Krivija būs jau 5 kosmodromi - vairāk nekā Ķīnai, bet mazāk nekā Amerikai.

Šodien apskatīsim pasaules lielākās kosmosa platformas.Baikonur (Krievija, Kazahstāna)
Senākais un lielākais joprojām ir «Baikonur», atvērts Kazahstānas stepēs 1957 gadā.
Tā platība ir 6717 kvadrātkilometri. Labajos - 60 gados - no tā tika veikti līdz pat 40 startiem gadā. Un bija 11 palaišanas kompleksi. Visā kosmodroma pastāvēšanas laikā no tā tika vektas 1300 palaišanas.Pēc šā parametra "Baikonurs" ir līderis šodien. Katru gadu no šejienes kosmosā tiek palaistas vidēji 20 raķetes. Juridiski kosmodroms ar visu savu infrastruktūru un plašo teritoriju pieder Kazahstānai. Un Krievija to iznomā par $ 115,000,000 gadā. Nomas līgums beigsies 2050.


ASV Gaisa spēku bāze pie Cape Canaveral (ASV).

Pastāv Floridas štā kopš 1949gada. Sākotnēji bāzē tikai veikti militāro lidmašīnu izmēģinājumi, bet vēlāk tika palaistas balastiskās raķetes. Kā poligons priekš kosmiskajām palaišānām tiek izmantots kopš 1957 gada. Neapstādinot militāru tehniku izmēģināšanu, daļa bāzes tika nodota NASA rīcībā.

No šejienes ir sākuši startu pirmie Amerikāņu satelīti, no šejienes uzsāka savu lidojumu pirmie Amerikāņu astronauti- Alans Šepards un Virgil Grissom ( suborbitālie lidojumi pa ballistisko trajektoriju ) un Džons Glens ( orbitālais lidojums ).
Pēc kā pilotējamo lidojumu programma pārcēlās uz nesen pārbūvēto kosmisko centru, kurai pēc 1963 gadā pēc prezidenta nāves tika dots vārds - Kennedy.
Kopšā šā brīža bāze tika izmantota bezpilota aparātu palaišanai, kuri nogādāja uz orbītu kosmonautiem nepieciešamo kravu, un kā arī nogādāja automātiskās izmeklēšanas stacijas uz citām planētām un ārpus saules sistēmas.Kosmiskais centrs Kennedy (ASV)
Tika izveidots Floridā 1962 . Platība - 557 kvadrātkilometri. Darbinieku skaits - 14 tūkstoši cilvēku . Komplekss pilnībā pieder NASA. Tieši no šejienes sākās visi pilotējamā kuģa starti sākot no 1962 maija ceturto astronautu Skotta Carpentera (Scott Carpenter). Šeit tika realizēta programma "Apollo", kura veican olaišanos uz Mēness.
Pagaidām visas palaišanas vietas atrodas jaunas tehnikas gaidīšanas režīmā. Pēdējais starts bija 2011 gadā. Tomēr, centrs turpina darbu pie jaunu misiju izpētes.Kourou (Francija, Eiropas Kosmosa aģentūra)
Atrodas Gviānā - aizjūras departaments Francijā, kas atrodas uz ziemeļaustrumiem no Dienvidamerikas. Platība - aptuveni 1200 kvadrātkilometru. Kourou atklāja Francijas Kosmosa aģentūra 1968. Ņemot vērā nelielo attālumu no ekvatora, var palaist kosmosa kuģus ar būtisku degvielas ietaupījumu. 1975 gadā Francija aicināja Eiropas Kosmosa aģentūra (ESA) Kourou izmantot, lai īstenotu savas programmas. Tā rezultātā, tagad uzturēšanu un attīstību kosmodroma Francijai jaizdod trešā daļa nepieciešamo līdzekļu, pārējais balstās uz EKA. EKA pieder trīs no četrām palaišanas iekārtām.Jiuquan (Ķīna)
Ķīnai pieder četri kosmodromi. 2 no tiem risina tikai militāros uzdevumus, veicot balastisko raķešu izmēģinājumus, spiegu - satelītu palaišanas, citu kosmisko objektu tehnikas pārtveršanas izmēģinājumi. Diviem ir divejādas nozīmes, ne tikai militārajiem mērķiem, bet arī mierīgai kosmosa izpētei.
Lielākais un vecākais no viņiem - Jiuquan kosmodroms. Darbojas kopš 1958. Platība 2.800 kv.km.
Pašlaik kosmodromā darbojas 4 no 7 palaišanas vietām. 2 no tām ir atdalītas tikai aizsardzības ministrijas vadībai. Katru gadu no kosmodroma startē no 5 - 6 raķetēm.Tanegashima Kosmiskais Centrs (Japāna)
Dibināta 1969. Pārvalda Japānas Kosmosa izpētes aģentūra. Atrodas Tanegashima dienvidaustrumu krastā, Kagoshimas Prefektūrā.
Pirmais primitīvais satelīts tika laists orbītā 1970. Kopš tā laika, Japānai, kurai pieder spēcīga tehnoloģiska bāze elektronikas jomā, lielā mērā izdevies izveidot efektīvas orbitālos satelītus un geleocentriskas pētniecības stacijas.
Kosmodromā ir 2 starta kompleksi suborbitālu ģeofizisko ierīču palaišanai, divi apkalpo smagās raķetes H-IIA и H-IIB.
Tas ir šīs raķetes piegādā SKS zinātniskās iekārts un nepieciešamo aprīkojumu. Gadā tiek veikti 5 starti.Jūras starts "Odiseja" (Internacionāls)
Šis ir unikāls peldošs kosmodroms, kurš bāzējas uz okeāna platformas, bija sāks lietot 1999 gadā.
Sakarā ar to, ka platforma ir balstīta uz nulles paralēles, starts no tās ir ļoti izdevīgs uz maksimāli lineāro ātrumu izmantošanas rēķina no Zemes pie ekvatora. "Odyssey" darbības kontrolē konsorciums, kas ietver sevī Boeing, RSC "Energia", Ukraiņu KS "Yuzhnoye", Ukraiņu PO «Южмаш», raķešu ražojošo «Зенит», un Norvēģu kuģu būvētava Aker Kvaerner.

"Odyssey" sastāv no diviem kuģiem - platforma ar nesējraķetēm un kuģi, kurš spēlē lidojumu kontroles centru lomu. Starta platforma kādreiz bija Japāņu naftas ieguves platforma, kura tika restaurēta un atjaunota.

Tā izmēri: garums 133 m, platums 67 m, augstums 60 m, tilpums 46 tonnas.
Raķetes "Zenit", kas tiek izmantots, lai palaistu komerciālos satelītus pieder pie vidējās klases. Tām ir iespēja izvietot orbītā vairāk nekā 6 tonnas kravas. Peldošā kosmodroma pastāvēšanas laikā tika veikti apmēram 40 starti.Un visi pārējie
Bez šiem visiem pieminētajiem kosmodromiem eksistē vēl papildus 17, kuri tiek uzskatīti par pašlaik darbojošiem. Daži no tiem, ir piedzīvojuši "bijušo slavu", ievērojami pavājinājusies to darbība, vai arī vispār iesaldēti. Daži no tiem apkalpo tikai militāro kosmosa nozari.

Šeit ir saraksts ar valstīm, kurām ir kosmodromi un to skaits, tostarp tie, kas minēti šajā rakstā.
ASV - 6;

Krievija - 4;

Ķīna - 4;

Japāna - 2;

Brazīlija - 1;

Izraēla - 1;

Indija - 1;

Irāna - 1;

Ziemeļkoreja - 1;

Korejas Republika - 1;

Francija - 1.


    Jums ir jāautorizējas, lai komentētu!

    © Astral.lv 2012-2015 | Seko mums: