Astral.lv, apzinātie sapņi, meditācija, ekstrasensorika, ezotērika.

Komentāri 0   Raksta skatījumi 1936  
5 0

Pārsteidzoši fakti par Visumu.Sāksim nevis ar faktu, bet gan ar mūsu galaktikas iepazīšanos. Vakarā kad saule noslīdēs aiz horizonta, paskatieties augšā. Atkarībā no tā cik tumšs būs ārā, Jūs varēsiet ieraudzīt zvaigžņu kopu, kurā katra no tām attiecas uz mūsu pašu piena ceļa galaktiku. bet ja Jūs ieskatīsieties ciešāk, tad būsiet spējīgi ieraudzīt arī zvaigznes no citām galaktikām, izņemot mūsu pašu, dažas no kurām ir redzamas ar neapbruņotu aci.
Piena ceļšCitas galaktikas
Šis fakts noteikti Jums liksies sajusties maziņiem :) Zinātnieki lēš, ka Visumā ir simtiem miljardu galaktikas, no kurā nevienu jūs neieraudzīsiet bez teleskopa. Turklāt katrai no šīm galaktikām ir mijardiem zvaigžņu, bet kopējais Visuma zvaigžņu skaits varētu būt ap 10 miljardu trljoniem. Zvaigžņu skaits pat ir lielāks nekā visau pludmaļu smilšu graudiņu skaits.
Tad tik atliek iedomāties, kā tad nevar būt sapratīgas civilizācijas kaut kur Visumā?


Tumšā matērija
Visas zvaigznes, galaktikas un melnie caurumi visā Visumā veido tikai 5% no tā masas. Kaut arī, cik tas traki neizklausītos, bet pārējie 95% nemaz nav uzskaitīti. Zinātnieki nolēma marķēt šo noslēpumaino tumšās matērijas materiālu, un pat līdz šai dienai viņi joprojām nav pārliecināti, kas tas tāds ir un kā izskatās.


Kosmiskā alkohola mākonis
Tiem, kas vēlas atvēr savu personīgo bāru, nav labākas vietas kā Strēlnieka B miglājs (Sagittarius B).
Lai gan tas atrodas 26.000 gaismas gadu attālumā, šis starpzvaigžņu gāzes un putekļu mākonis satur miljardiem litru vinilspirta.
Lai gan viņš
ir tādā stāvoklī, kas nav piemērots dzeršanai, tas ir ļoti svarīgs organisks savienojums, bez kura nav iespējama dzīvības eksistēšana.


Mēness smaržo kā šaujampulveris
Pēc astronautu nosūtīšanas uz Apollo Mēness misiju, viņi aprakstija Mēness putkeļus, kā ļoti mīkstus un smaržojošus pēc šaujampulvera. Zinātnieki, tomēr vēl joprojām nav pārliecināti, kapēc tas tā ir.
Šaujampulverim salīdzinot ar mēness putekļiem ir ļoti dažādi sastāvi, kas sastāv no mazām stikla silikona dioksīda daļiņām.


Kodoluzbrukums vērsts pret Mēnesi.

Tālajos 195 gados radās kāds nomarķēts projekts A119. Savienotās valstis izlēma, ka tā būs lieliska ideja - palaist kodolraķeti, kura trāpīs pa Mēnesi. Kapēc? Acīmredzami, viņi juta, ka tas dos viņiem startu kosmosa sacensībām?
Par laimi, šis plāns tā arī nekad netika realizēts.


Ponci ilūzija
Vai Jūs kādreiz esiet ievērojuši, tad kad Mēness atrodas tieši pie horizonta, tad tas izskatās daudz tuvāks un lielāks?
Patiesībā tā ir cilvēka smadzeņu funkcija, interpretējot lietas no attāluma. Kaut arī priekšmeti no attāluma ir tiešām maziņi, Jūsu smadzeens faktiski neinterperetē tos kā sīkumus. Efekts ir zināms, kā Ponco ilūzija, kad smadzenes piepūš Mēnesi, lai liktu tam izskatīties lielākam. Neticiet?
Nākamreiz , kad ieraudzīsiet milzīgu Mēnesi, novietojiet tā fonā roku vai pulksteni, un saktieties, kā tas samazinās :).


Pats lielākais dimants
2004 gadā zinātnieki reģistrēja pašu lielāko dimantu, kādu jebkad viņi ir piefiksējuši, Faktiski, tā - ir iznīcināta svaigzne. Kuras diametrs ir aptuveni 4000km, ar miljardiem karātu, tā atrodas aptuveni 50 gaismas gadu attālumā no Zemes.


Venēras diena ir garāka nekā tās gads
Dīvaini, bet Venēra apceļu visu savu orbītu ap sauli ātrāk, nekā apgriežas pati pa savu asi. Tas nozīmē to, ka diena ir faktiski garāka, nekā vesels Venēras gads. Tādējādi 2 pasaules karš beidzās pēc Venēras domām pirms mazāk nekā 100 dienām.


Peldošais Saturns

Ja Jums būtu jāieliek Saturnu ūdens glāzē, tad tas tur peldētu. Iemesls tam slēpjas tā blīvumā. 687 grami uz cm kubā, tajā pašā laikā ūdens ir 998 grami uz vienu kubikcentimetru. Diemžēl, Jums būtu vajadzīga glāze, kuras izmēri ir aptuveni 120,000 km diametrā, lai to izdarītu :).


Aukstā metināšana
Šī - parādība, izmantota, lai aprakstītu faktu, ka ikreiz, kad divi metāla gabali kosmosā sanāk ciešā saskarē ar otru, tie salīp kopā ļoti cieši. Tajā pašā laikā metināšanai, lai sametinātu divus metāla gabalus, ir vajadzīga ļoti augsta temperatūra, šajā gadijumā kosmiskais vakūms spēlē savu lomu. Uzpeld jautājums, kā kosmiskie kuģi pretojas šai parādībai?
Kā likums, metāliem uz zemes ir oksidēta materiāla slānis, kurš aptver tā virspusi, kura novērš kosmosa auksto metināšanu.


Zemei ir vairāki pavadoņi
Kaut arī viņi vairāk piestāv Mēness pavadņiem, bet zinātnieki ir atklājuši vairākus asteroīdus, kuri vairāk vai mazāk seko Zemei, tajā laikā kad tā apceļo apkārt saulei.


Kosmiskie atkritumi
Zemei tiešām pieder apmēram 8000 objekti, kuri riņķo apkārt orbītā. Lielākā daļa no tiem kvalificējas, kā "kosmiskie atkritumi", vai arī kosmisko kuģu atlūzas, no iepriekšējām misijām. Jau pieminēju, ka Zemes orbītu var pieskaitīt pie pašām netīrākajām planētas vietām.


Mēness dreifēšana
Zinātnieki ir aprēķinājuši, ka katru gadu Mēness pārvietojās par 3,8cm tālāk no Zemes. Tā rezultātā, Zemes rotācija bija samazinājusies par aptuveni 0,002 sekundēm katru dienu, pēdējā simtgadē.


Saules stariem uz Zemes ir 30,000 gadi.
Lielākā daļa no mums zina, ka saules staru ceļojums no Saules virsmas līdz Zemei ir 8 minūtes, šķērsojot 93 mijjonu jūdz no Saules virsmas līdz Zemes virsmai. Bet vai Jūs zinājāt, ka šo staru enerģija sāka savu dzīvi uz Zemes dziļi no Saules kodola pirms 30,000 gadu? Viņi veidojās intensīva reakciju sakausējuma rezultātā, un prasija vairākus tūkstošus gadu, lai izlauzstos uz Saules virsmas.


Lielais Lācis - nav zvaigznājs
Faktiski, Lielais Lācis, tas ir - asterisms. Ir tikai 88 oficiāli zvaigznāji, bet visi pārējie, ieskaitot Lielo lāci - trāpa zem asterismu kategorijas.


Telpiskās realitavitātes Galileo
Kādā veidā Jūs uzzināsiet, ka autobuss, kurā Jūs brauciet uz darbu, faktiski pārvietojas?
Kas, ja Jas jūs atrodaties vienīgajā objektā visā Visumā, kurš nekustas, bet viss apkārtējais ieskaitot arī ceļus- pārvietojas? Patiesība ir tajā, ka nav nevienas iespējas pierādīt, ka pārvietojas tieši kaut kas.
Priekš Jums cilvēks aiz loga būs statisks, tapēc, ka Jūsu ticības sistēma - autobuss. Priekš cilvēka, skatoša no trotuāra. tomēr, Jūs un arī autobuss būsiet kustoši, tapēc, ka viņa ticības sistēma- Zeme.


Gaismas ātrums

Gaismas ātrums ir konstants un nav atkarīgs no jebkādiem neskaidriem faktori. Gaismas ātrums ir aptuveni 300.000 jūdzes sekundē.    Jums ir jāautorizējas, lai komentētu!

    © Astral.lv 2012-2015 | Seko mums: