Astral.lv, apzinātie sapņi, meditācija, ekstrasensorika, ezotērika.

Komentāri 0   Raksta skatījumi 1936  
5 0

Noslēpumainais Marsa akmens.Marsa izpētes robots Opportunity atklāja uz planētas Mars visai savādu akmeni diametrā 4cm un sarkanā krāsā. Atradums pārsteidza speciālistus, jo vēl pirms 4 dienām šajā vietā tas akmens nebija.

Izmeklētājiem pašlaik ir 2 versijas, vai nu akmens nokritis no debesīm kāda meteorīta lietu laikā, vai arī tas ir izsprucis no Opportunity riepas.

Noslēpumainais akmens saņēma iesauku «Pinnacle Island». Misijas Opportunity izmeklētāji veica dziļāku tās vietas izpēti, kā arī izmeklēja pašu akmeni, saņemot neparastus zinātniskus datus.
Kā izrādijās, akmens nokļuva Rovera kameras redzeslokā, kad viena no aparāta riepām pameta to nomaļāk veicot manevru urbjot sķeldu.
Pēc Reja Arvidsona sacītā, Vašingtonas Universitātes zinātnieka, kurš strādā ar Marsa gājēju, viņš nedaudz atstūma Opportunity no akmeņa Pinnacle Island, lai uzņemtu jaunus attēlus. Tajos var redzēt pašu akmeni, kurš guļ otrādi, kā arī precīzas Rovera atstātas pēdas.
Atliek pieminēt, ka pēc akmens sastāva izmeklēšanas tika atklāts, ka tājā ir liels daudzums sēra un mangāna. Šie elementi varēja rasties izgulsnējušos sāļu procesā, kuri bija izšķīduši ūdenī. pēc Reja Arvidsona sacītā, šie procesi varēja notikt salīdzinoši nesenā pagātnē, kā arī tālā pagātnē.
Senais iežu slānis lielā dziļumā varēja parādīties uz virsmas augsnes erozijas rezultātā.


    Jums ir jāautorizējas, lai komentētu!

    © Astral.lv 2012-2015 | Seko mums: