Astral.lv, apzinātie sapņi, meditācija, ekstrasensorika, ezotērika.

Komentāri 0   Raksta skatījumi 2277  
5 0

Burvju kociņš no Sīrijas.Arheologiem ir izdevies atklāt seno "burvju nūjiņu", uz kuras ir iegrebti reālistiski cilvēku seju vaibsti. Artefakta vecums - 9000 gadi. To atrada Sīrijas dienvidu reģionā blakus kapiem, kuros bija apglabāti aptuveni 30 cilvēki bez galvām.
12- centimetrīgs zizlis ir radīts no bizonu ribām. Kaulā ir izgrieztas 2 cilvēku sejas ar aizvērtām acīm.
Pēc ekspertu vārdiem, pagaidām viņiem ir šī zizlīša eksistences versija.
Versija ir tāda, ka tas varētu bijis tikts izmantots kā rituāla priekšmets apbedīšanas laikā, lai izsauktu

"pārdabiskas būtnes."Pēc franču Nacionālā zinātniskā centra arheologa Frenka Brēmera sacītā, šis ir ļoti neparasts un unikāls artefakts, kurš pēc visa spriežot, tika izmantots apbedīšanas rituālos.

«Burvju kociņu» atrada 2007 gada izrakumos, kuri notika Tel Karassas rajonā. Vairāku tūkstošgades laikā, tajā vietā jau bija izveiojies kalns no cilvēku ikdienas atkritumiem.
Atliek pieminēt, ka daudzi vēsturiski artefakti un pieminekļi tika izlaupīti pilsoņu kara laikā, bet Tel Karasso paveicās - viņš atrodas diezgan klusā vietā.

Šajā vietā tika atrasti arī citi artefakti, kuri liecināja par to, ka senie Sīrijas iedzīvotāji fermeri bija pirmie, kuri sāka audzēt
labību
(kviešu tipi), zirņi, mieži un lēcas. Kā arī vietējie iedzīvotāji audzēja un medīja kazas, cūkas, briežus un gazeles.

Pēc ekspertu domām, naturālistiskie cilvēku sejas attēli varētu būt saistīti ar seno cilvēku intereses parādīšanos materializēt mirušos.

Tiesa, pašlaik vēl nav skaidrs, kapēc tika atrakti galvaskausi no kapiem, ieliekot tos dzīvojamās mājās. Galvaskausi arī tika atklāti Jericho Palestīnas pilsētā, kuri tika pārklāti ar apmetumu un krāsu.

Atliek pieminēt, ka līdzīgi atradumi tika atrasti arī citos rajonos, piemēram Anatolijā un Jordānijā. To vecums arī ir apmēram tik pat, 9000 gadu.


    Jums ir jāautorizējas, lai komentētu!

    © Astral.lv 2012-2015 | Seko mums: