Astral.lv, apzinātie sapņi, meditācija, ekstrasensorika, ezotērika.

Komentāri 0   Raksta skatījumi 2277  
5 0

Atbilde uz Djatlova grupas nāves celoņiem?Amerikāņu pētnieks, kurš ir veltijis laiku Djatlova grupas nāves iemeslu apstākļu noskaidrošanai, kuri gāja bojā noslēpumainā nāvē pirms 5 gadiem, apgalvo, ka ir atradis viņu nāves iemeslu, kas notika naktī no 1 - 2 februāra 1959 gadā.
Pirms 55 gadiem 9 slēpotāji, kuri bija Urālpolitehniskā institūta tūristu kluba biedri, mērķtiecīgi gāja uz savu mērķi - Vižai ciematiņu Sverdlovskas reģiona ziemeļos.

Grupa ar 5-ktā kursa studentu Igoru Djatlovu priekšgalā ir veikuši desmitiem līdzīga veida pārgājienus jau agrāk, tapēc arī neviens nevarēja iedomāties, ka viņu pārgājiens varētu beigties ar traģēdiju. Tomēr pēc 2 nedēļām kļuva skaidrs: ka kaut kas ar grupu nav kārtībā - tūristi nebija atgriezušies no pārgājiena.Izdzīvojušais Jurijs Judins apskaujas ar Ludmilu Dubininu. Aizmugurē stāv igors Djatlovs. Glābēju komanda atrodoties 300 metrus no kalna virsotnes Holatčahl: sākumā atrada tikai pamestu un saplēstu telti, kurā atradās apģērbs, pārtika, apaviem - lietām, ar kurām pat nepieredzējis tūrists nevarēs pamest savu apmetni. Izdzīvoja, jo nedevās grupas pārgājienā dēļ pēkšņas saslimšanas.Bet neviens tak no visiem 9 grupas dalībniekiem, ne tuvu bija iesācējiem - tūristiem. Rezultātā tālakajos meklējumos tika atrasti 3 cilvēku mirstīgās atliekas, tostarp arī paša Igora Djatlova.Izmeklētāji pastāvīgi atrada pārējās grupas locekļu mirstīgās atliekas.
Oficiālā izmeklēšana paziņoja, ka visi tūristi bija pametuši teltis nenoskaidrotu iemeslu dēļ, nonākot pie secinājuma: bijušās Djatlova grupas nāves iemesls bija dabas stihijas dēļ, kuru cilvēki nespēja pārvarēt.
Tādai izmeklēšana izskaidroja, kapēc uz atrastajiem ķermeņiem netika atrastas vardarbīgas nāves pazīmes.
Tā kā izmeklēšana nav sniegusi pāriecinošus rezultātus par to, kas tad notika ar Djatlova grupu, ir izskanējušas vairākas notikušā versijas, sākot ar lavīnas nobrukumu, līdz slepeniem militāristu eksperimentiem.
Saskaņā ar laikrakstu Daily Mail, nesen amerikāņu pētnieks Donijs Eihars (Donnie Eichar) piecu gadu laikā pētija šo atgadījumu, un pat ir devies tādā pašā ekspedīcijā, tieši pa to pašu maršrutu. Viņš apgalvo, ka Djatlova grupas nāves cēlonis ir tāda parādība, kā Karmana virpuļviesulis.

"Pateicoties topogrāfijai kļuva skaidrs, ka iemesls visam - virpuļviesulis, pūsdams caur pakāji, - saka viņš. - Vējš pusdams pārveidojās spēcīgā virpuļviesulī (tornado), kurš noteiktos apstākļos pārveidojās par šausminošu parādību, kura arī bija iemesls gupas bojāejai - infraskaņas. Infraskaņa ar zemāku skaņas frekvenci nekā cilvēks ir spējīgs uztvert, izraisa patogēnu darbību, un izraisa bez iemesla bailes, bezmiegu, un elpas trūkumu. Vairāki virpuļviesuļi pagāja garām apmetnei diezgan lielā attālumā, lai nenopostītu to, bet pietiekami tuvu, la cilvēki sajustu intensīvos infraskaņas efektus.Tā bija viena no šausmīgākajām lietām, kuru Jūs vispār variet iedomāties - pēkšņas ļoti spēcīgas panikas lēkmes, un elpošanas problēmas, sākoties pilnīgā tumsā. Ticiet, tas ir vienīgais ticamākais iemesls grupas nāvei."

Eihars piebilda, ka paniku pārņemties tūristi izskrēja no teltīm, un tāarī ceļu atpakaļ nespējot atrast. Viņi izskrēja laukā ļoti zemā temperatūrā, zem -20 bez drēbēm, apaviem, vai kā cita ko līdzi paķert."Viņi centās, lai palīdzētu viens otram, bet, kad runa iet par ekstremāliem apstākļiem, tad Jūsu ķermenis ātri padodas" - viņš teica.

    Jums ir jāautorizējas, lai komentētu!

    © Astral.lv 2012-2015 | Seko mums: