Astral.lv, apzinātie sapņi, meditācija, ekstrasensorika, ezotērika.

Komentāri 0   Raksta skatījumi 1936  
5 0

Ko zinātne un loģika saka par spokiem?Ja Jūs ticat spokiem, tad jūs nesat vienīgie - vairāki desmiti tūkstoši cilvēki no visas planētas aktīvi nodarbojas ar rēgu, spoku meklēšanu, un vietas kur tie varētu būt.
Izmekētājs Šērons Hills tikai pa vienu Ameriku ir saskaitijis ap 2 tūkstošiem komandu, kuri nodarbojas ar spoku meklēšanu.

Viesi no paralēlās pasaules ir bijusi ļoti populāra tēma vairākās paaudzēs, sākot ar (Makbetu) un beidzot ar Bībeli. Ir izveidojies tāds kā īpašs žanrs "spoku stāsti".

Skatotie uz visiem paranormālajiem notikumiem, tieši spoki ir ieņēmuši lielāko interesi. Tas daļēji izskaidrojas ar to, ka tie ir saistīti ar nāvi, dzīvi pēc dzīves un kontaktēšanos ar mirušajām dvēselēm - tātad ar to, kas uztrauc jebkuru no mums.
Pati doma, ka mirušās dvēseles pēc nāves paliek ar mums kopā, ir bijis jau no senlaikiem. Daudzi cenšas rast tajos mierinājumu - kuram tad negribās ticēt tam, ka mūsu mirušie radinieki, kā dvēseles paliek kopā ar mums un palīdz grūtībās nonākušajiem?
Dāzu ticība spokiem ir balstīta uz tiešiem faktiem - katrs no tiem ir redzējis, vai arī sajutis spoku, vai arī sastapies ar kādu citu anomāliju, neizskaidrojamu lietu.

Bet viena lieta - ir pašu pieredze, un kas cits - zinātniski pierādijumi. Zinātniski izmeklējot pierādijumus par spokiem var būt diezgan problemātiska, jo tai pat nav vispārīgi pieņemta definīcija par to. Citi spokus uzskata par mirušajām dvēselēm, citi tos uzskata par tiem, kuri kaut kādā veidā ir apmaldijušies ejot uz viņpasauli. Citi ir pārliecināti, ka spoki ir sava veida telepātiskas būtnes, kuras ir projicētas reālajā dzīvē, no mūsu pašu domām.

Spoki tiek iedalīti dažādās kategorijās un tipos: poltergeisti, iestrēgušies starp šo un to pasauli, saprātīgi gari, un cilvēka «ēnas».Protams, ka šie kategorijas iedalijumi ir izsūkti no pirksta: tas ir tāpat, kā runāt par dažām  feju rasēm vai pūķiem. Spoku iedalijums vienmēr būs tāds, kādu Jūs to gribēsiet.

Doma, ka pastāv spoki, ir saistīta ar daudz pretrunām. Piemēram, vai tie ir materiāli, vai arī nē? Vai nu tie var iziet mierīgi cauri kādiem objektiem, bet tajā pašā laikā klauvēt pie durvīm. Ja skatamies no loģiskās puses, tad tur vaajdzētu būt tikai vienam izskaidrojumam.

Ja spoki - ir mirušo dvēseles, tad kapēc tie parādoties ir apģērbā un parasti ar kādu objektu - cepuri, spieķi, kleitu - nerunājot jau par tiem spoku viediem, kā spoku automašīna, vilcieni, vai pat ekipāžas?Spoku mednieki izmanto dažādākos izgudrojumus (un šaubīgas metodes), lai noteiktu spoku klātbūtni. Gandrīz katrs saka, ka vadā pēc zinātnes, un rada iespaidu apkārtesošajos izmantojot augsti attīstītu tehnoloģiju - dažādu veidu detektori, infrasarkanās kameras un jūtīgi mikrofoni.

Pastāv arī pilnīgi cita pozīcija: reāli spoki vēl nav pierādīti tikai tādēļ, ka vēl nav izdomāta aparatūra, kas atļautu kontaktēties ar mirušajiem. Bet arī šis viedoklis ir pretrunīgs: vai nu spoki eksistē un parādās mūsu fiziskajā pasaulē vai arī neeksistē, un tad arī neparādās. Pirmajā gadījumā agri vai vēlu vajadzētu parādīties dzelžainiem pierādijumiem. Ja spoki tiešām eksistē, bet tos piefiskēt nekādīgi neizdodas, tad visas fotogrāfijas, video, un citi "pierādijumi" ir vienkārši viltojumi?

Pēc tik daudzām teorijām tas nav nekas pārsteidzošs, ka neviens pārliecinošs pierādijums spoku eksistencei vēl nav atrasts, neskatoties uz visiem "spoku mednieku" pielietotajiem spēkiem.

Daudzi cilvēki mēģina atrast atbildes spoku eksistencei caur mūsdienu fiziku. Zināms, ka Alberts Einšteins piedāvāja savu zinātnisko uzskatu šai lietai: ja energiju nav iespējams radīt un iznīcināt, ja tā tikai maina formu, tad kas notiek ar mūsu ķermeņa enerģiju, kad mēs nomirstam? Varbūt tā kādā veidā transformējas spokā?

    Jums ir jāautorizējas, lai komentētu!

    © Astral.lv 2012-2015 | Seko mums: