Astral.lv, apzinātie sapņi, meditācija, ekstrasensorika, ezotērika.

Komentāri 0   Raksta skatījumi 2277  
5 0

Zinātnieki ir noskaidrojuši kādēļ izmirst dzīvās radības.

Masu dzīvnieku izmiršanas cēloņi, gan mūsu laikos un agrāk - ir bijuši neatbildēti jautājumi paleontoloģijā, un paleobioloģijā. Amerikāņu zinātnieki ir atklājuši to, ka ekoloģiskās katastrofas ir saistītas ar jūras līmeņa paaugstināšanos, un uzskata, kas tas varētu palīdzēt tikt pie skaidrības.

Izmeklēšanas rezultāti ir publicēti žurnāla "Nature" lapaspusēs. Atgādināsim to, ka ir zināms par piecām globālajām katastrofām mūsu laikmetā: Tā ir zināmā dinozauru pazušana pirms 65 milj. gadu, un vēl lielāka masu izmiršanas gadījumi 250 milj. gadu atpakaļ, kad no zemes pazuda apmēram 95% dažādu veidu.

Tiek izvirzītas dažādas hipotēzes par šāda veida globāliem atgadījumiem. Ir arī praktiski pieņēmumi, kā piemēram - meteorīta uzkrišana uz dinozauriem. ir arī acīmredzamāki pieņēmumi, ka spēcīgo pazemes vulkānisko aktivitāšu dēļ tie izmira.Nu bet pats par sevi ir tas, ka meteorīta nokrišanas, vai arī vulkānu aktivitāšu dēļ, šie milzīgie dzīvnieki nevarēja iet bojā - katastrofa, kā novērots, notika zemes klimatisko izmaiņu rezultātā.
Ģeofiziķis Šenans Pīters no Viskonsinas-Medissonas universitātes nolēma iet citu ceļu, un nevis meklēt kataklizmas, bet gan barošanās izmaiņas šo dzīvnieku lokā.

Zinātnieki jau sen ir noskaidrojuši to, ka jūras līmeņa svārstības ir saistītas ar tā laika ļoti daudzām zemes faunas traģiskām epizodēm.
Bet sīkākas un detalizētākas atbildes vēl nevienam nav nācies saņemt.
Priekš tā, lai apstiprinātu šādu notikumu saiknes, doktors Pīters analizēja dažādu elementu saturu (galvenokārt karbonātu un minerālvielu) nogulumiežu sastāvā kas radijies pēdējo 540milj. gadu laikā.

Noskaidrojās tas, ka sarūkot seno laiku jūras platībai bija nozīmīga ietekme dzīvnieku attīstībai, un tas varēja novest pie masveidu izmiršanas.
Tas nav nekas pārsteidzoš: jūras sugas veidoja lielāko daļu no tā sauktās biomasas pēdējā geoloģisko laikmetu laikā.

Iegūtie rezultāti kopumā nav pretrunā ar iespēju, ka pastāv jebkuru liela mēroga ārējās ietekmes uz klimatu, bet, no otras puses, var būtiski mainīt zinātnieku uzskatus par katastrofu spontanitāti.


"Nav svarīgi, kāds bija aizsākuma iemesls.
Tagad noteikti zinam, ka jūras iemītnieku skaita izmaiņas izsauca jūras līmeņa pazemināšanās vai arī palielināšanās rezultāts", tā teica Ričs Leins no Amerikas nacionālo zinātņu fonda.
Tādējādi zinātnieki peņēma varbūtību, ka masveida dzīvnieku izmiršana arī varēja notikt zemes plašu izmaiņas rezultātā, kas samazināja un palielināja jūras sekļu platību vis dramatiskakajā veidā.

"Šo globālo izmiršanu nedrīkst uzskatīt, kā pēkšņu procesu", — piezīmē doktors Pīters.
Viņš ir pārliecināts, ka pētijuma rezultāti liks aizdomāties ne tikai zinātniekiem, bet sabiedrībai kopumā, jo ar jūras līmeņa izmaiņām mēs saskaramies arī šobrīd: piemēram ar arktisko ledus kušanu.


    Jums ir jāautorizējas, lai komentētu!

    © Astral.lv 2012-2015 | Seko mums: